fbpx
26 Листопада, 2022

Угорські бармени подарували генератор соціальному бару з бомбосховищем у Києві

Угорські бармени подарували генератор соціальному бару з бомбосховищем у Києві

Угорський журналіст, поет та письменник Шандор Ясберені (Jászberényi Sándor) організував доставку в Україну генератора для київського соціального бару Buena Vista Social Bar. Кошти на його придбання зібрали учасники неофіційної асоціації барменів Будапешта.

Цей бар є одним з найпопулярніших коктейльних закладів столиці, а ще відомішим став через те, що має власне бомбосховище та не припиняв свою роботу під час вторгнення російських військ у бік Києва.

316137274 673567927726017 181524892001909793 N

Заклад фактично став притулком для військових та міжнародних журналістів, які шукають безпечне місце, щоб зігрітись та попрацювати.

«На мій заклик допомогти Buena Vista Social Bar в Києві звернулося багато людей. Суспільні, політичні експерти, всі, хто може уявити, як це, коли зруйнували електромережу вашої країни», – зазначив на своїй сторінці ініціатор акції.

За словами Шандора Ясберені, всі відвідувачі бару знали, що на початку вторгнення власник бару Максим Леонов працював на кухні один зі своєю дівчиною, оскільки його працівники евакуювались із Києва. Через перебої з постачанням продуктів власник запровадив для гостей ритуал – кожен міг ознайомитись із меню, однак після того замовити із їжі міг тільки те, що запропонує сам Максим.

316314493 671292321286911 2546194283303839907 N

Кошти на придбання генератора для Buena Vista Social Bar виділили, зокрема, власники будапештських пабів Szimpla Kert та Nappali Kavehaz.

«Він точно знав, що потрібно його знайомим-українцям, тому за власними контактами дістав генератор разом з гостями в Будапешті і організував, щоб доставити туди, куди треба», – зазначив старший науковий співробітник Німецької ради з міжнародних відносин Ондраш Рац (András Rácz), який зробив цю історію популярною в соцмережі. –«Зважаючи на нинішню, дуже складну ситуацію в Україні, дійсно є великий потенціал такої цільової допомоги (очевидно, крім грошових пожертв)».

За його словами, зважаючи на нинішню складну ситуацію в Україні, є великий потенціал такої цільової допомоги.

 

InfoPost.Media

Фото: Jászberényi Sándor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі