fbpx
28 Січня, 2022

Болгарія, Хорватія, Румунія отримали дозвіл на приєднання до ОЕСР

Болгарія, Хорватія, Румунія отримали дозвіл на приєднання до ОЕСР

Три країни Центральної та Східної Європи – Болгарія, Хорватія та Румунія, – отримали “зелене світло” для початку переговорів про вступ до впливової Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ разом з МВФ та Світовим банком. Це форум, у рамках якого уряди 38 демократичних країн з ринковою економікою співпрацюють для розробки стандартів політики для сприяння сталому економічному зростанню. На їх частку припадає три п’ятих світового ВВП, три чверті світової торгівлі і половина світового споживання енергії, пише Еmerging Еurope.

ОЕСР

Наразі лише вісім країн із регіону Європи, що розвивається, є членами ОЕСР. Це Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Словаччина та Словенія.

“Членство в ОЕСР залишається найбільш прямим і ефективним способом забезпечення прийняття та поширення наших спільних цінностей, принципів і стандартів у всьому світі”, – каже Матіас Корманн, генеральний секретар організації.

За його словами, країни-кандидати зможуть використовувати процес вступу, щоб сприяти подальшим реформам.

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович заявив, що окрім Шенгенської зони та єврозони, ОЕСР є “пріоритетом” для країни.

“Це зміцнить нашу економіку та міжнародне становище та вплив Хорватії”, – сказав він.

За словами Маріо Хольцнера з Віденського інституту міжнародних економічних досліджень, членство в ОЕСР “дозволяє інвесторам легше порівнювати країни під час прийняття рішень щодо прямих іноземних інвестицій”.

Україна і ОЕСР

Варто додати, що Україна не є членом Організації економічного співробітництва і розвитку, однак співпрацює з нею на рівні асоційованого члена. Співпраця була налагоджена у 1997 році, коли Кабмін та ОЕСР підписали Угоду щодо привілеїв, імунітетів та пільг, які надаються ОЕСР на території України. Її Верховна Рада України ратифікувала у липні 1999 року.

Важливим механізмом координації співробітництва України з організацією з 2003 року є Координаційна рада у зв’язках з ОЕСР. Спільні засідання за участі представників України проводяться на регулярній основі для обговорення актуальних питань двосторонньої співпраці. Термін дії Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та організацією щодо поглиблення економічного співробітництва діє до 7 жовтня 2025 року.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі