Більше третини словаків (37%) хотіли б виїхати за кордон для роботи, ще 18% готові їздити на роботу в межах Словаччини. Причина — вищі заробітні плати у Чехії, Австрії, Німеччині та інших країнах, де словаки шукають роботу.
Про це йдеться у результатах опитування словацького порталу вакансій і компанії Kariéra.sk.
За словами представниці компанії Катаріна Тешли (Katarína Tešla), близько третини опитаних жителів Словаччини не бажають їздити на роботу за межі регіону проживання, а 10% респондентів задоволені поточною роботою, куди їм не потрібно їздити. При цьому середня зарплата в Словаччині становить 1347 євро. Якщо порівняти цей показник із рівнем оплати праці у інших країнах Європи, то словацькі працівники можуть у кілька разів підвищити свої заробітки за кордоном.
Так, за інформацією компанії, у оголошеннях про роботу в Чехії вказані зарплати в середньому 1828 євро. У Австрії середня зарплата в пропозиціях роботи знаходиться на рівні 2443 євро. У Німеччині це 2974 євро. У Нідерландах середня зарплата становить 3688 євро, а в Англії на деяких посадах зазначено 4000 євро.
При цьому, за даними статистичного офісу Eurostat середня річна зарплата в усіх країнах Європейського Союзу за позаминулий рік склала 33 511 євро, тобто 2 793 євро на місяць.
Де в ЄС платять найбільше і найменше
Серед країн-членів ЄС найвищу середню річну зарплату на повний робочий день мав Люксембург. Йшлося, за даними компанії, про суму в 72 247 євро на рік, що виходить приблизно 6 021 євро на місяць.
У кінці рейтингу знаходиться Болгарія із середньою річною зарплатою 10 345 євро. Співробітники заробляють в середньому 862 євро на місяць.
Словаччина опинилася в рейтингу на 22 місці, тобто на шостому місці з кінця. Середня річна зарплата тут складає в 16 162 євро, тобто 1347 євро на місяць.
Однак, судячи з даних компанії, зарплати в оголошеннях про роботу суттєво відрізняються від бажаних очікувань претендентів. Наприклад, у Братиславському регіоні працівники хотіли б заробляти приблизно 1560 євро, але в працедавці пропонують зарплату приблизно 1296 євро.
Найбільшу різницю між очікуваннями претендентів і зарплатою компанія спостерігає у Трнавському регіоні, де вона досягає 320 євро. Оголошення про роботу пропонують в середньому 972 євро, але очікувана зарплата становить 1292 євро.
Подібні відмінності є також у регіоні Нітра. Там претенденти на вакансію зароблятимуть на 305 євро менше, ніж очікували.
Те саме стосується регіону Банська Бистриця, де працівники очікували б зарплату 1211 євро, але середня зарплата у вакансіях роботодавців становить 934 євро. У всіх інших регіонах Словаччини також є відмінності, але вони не такі значні, як у чотирьох згаданих.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.