fbpx
27 Грудня, 2021

Аеропорт Дебрецена стане модерним: очікують обслуговувати 3 млн пасажирів на рік (ПРОЄКТ)

Аеропорт Дебрецена стане модерним: очікують обслуговувати 3 млн пасажирів на рік (ПРОЄКТ)

Популярний серед українців аеропорт угорського міста Дебрецена незабаром планує докорінно змінити своє обличчя. Архітектурна студія BORD виграла тендер на оновлення та будівництво нової злітно-посадкової смуги, нового пасажирського терміналу та навколишньої території, а також зони для літаків у міжнародному аеропорту.

Муніципалітет Дебрецена оголосив відкритий тендер на модернізацію аеропорта у вересні. Журі визначило переможця із семи заявок претендентів, повідомляє dehir.hu.

Debrecen Airport 12

Архітектурна студія BORD була заснована в 2006 році і працює над проєктами різного масштабу. Студія спроектувала декілька будівель у Дебрецені, в тому числі стадіон Nagyerdei, аквапарк Aquaticum, Міжнародну школу Дебрецена, Інноваційний центр Дебреценського університету.

“Ми намагалися створити динамічну будівлю з дуже унікальним виглядом, який також характеризується простотою та зручністю”, – каже Петер Бордаш, власник архітектурної студії BORD.

Загалом на конкурс з нового дизайну аеропорту було виділено з міського бюджету 16,5 мільйона форинтів (44 600 євро).

Але для початку будівництва необхідна буде і підтримка держави.

У 2019 році аеропорт Дебрецена прийняв рекордну кількість пасажирів – 600 000. Після модернізації планують обслуговувати 3 мільйони пасажирів на рік, що приблизно в п’ять разів перевищує середній рівень до епідемії коронавірусу.

Через обмеження та карантин пасажиропотік значно скоротився – до 120 тис. Тим не менш, менеджери аеропорту впевнені, що його зростання відновиться після завершення пандемії.

Важливою подією цього року для аеропорту Дебрецена є відкриття нового напрямку до Києва. Польоти розпочав угорський лоукостер Wizzair з 15 грудня, а рейс відбувається двічі на тиждень – по середах та неділях.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі