fbpx
11 Січня, 2022

800 доларів за спалені авто ЗСУ: на Одещині затримали ймовірного замовника терактів (ФОТО)

Правоохоронці затримали громадянина Молдови, який планував викликати суспільний резонанс, здійснюючи підпали автомобілів ЗСУ та плюндрування пам’ятників. 47-річний зловмисник для цього наймав громадян України.

Вже встановлено, що він заплатив 400 доларів за облиття фарбою пам’ятника і 800 доларів за підпал трьох автомобілів Збройних Сил, повідомляє прокуратура Одеської області.

Затриманому повідомили про підозру у вчиненні терористичного акту за попередньою змовою групою осіб.

Терористичні акти іноземець планував і реалізовував на Одещині з вересня минулого року, до чого залучив знайомого громадянина України. Одним із завдань для перевірки готовності та професійних навичок “найманця”, стало облиття червоною фарбою пам’ятного знаку героям Небесної Сотні у сквері біля Одеської обласної державної адміністрації.

За це завдання громадянин України отримав 400 доларів. Далі, після детальних інструктажів громадянина Молдови, він мав підпалити три військових автомобілі. Вони знаходились на території однієї з військових частин ЗСУ в Одесі. За це замовник обіцяв заплатити 800 доларів США.

Замовника під час передачі грошей затримали працівники СБУ. Слідство наразі встановлює, чи могли бути залучені до терористичної діяльності й інші спільники.

Варто нагадати, що в середині грудня, Берегівський районний суд Закарпаття виніс вирок трьом особам, які виготовили та розклеїли 20 антиугорських листівок у травні 2021 року у місті Берегово. Фігуранти справи – мешканці Дніпра, Луганська та Горлівки, один із обвинувачених – військовослужбовець. Однак замовника злочину так і не знайшли.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі