fbpx
10 Січня, 2022

32 спільноти та 600 волонтерів: в Ужгороді презентували видання Ukraїner про національні меншини Закарпаття та України

В Ужгороді презентували книгу “Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України”. Про видання розповіли засновник медіапроєкту Ukraїner Богдан Логвиненко та редакторка видання Євгенія Сапожникова.

Книга містить історії понад 30 національних спільнот, що мешкають на території України. Серед них: гагаузи, приазовські греки, австрійці, роми, євреї, чехи, кубинці, нігерійці та інші, а також корінні народи України: українці, кримські татари, кримчаки та караїми.

3 71

За словами авторів книги, матеріал для неї команда Ukraїner збирала протягом кількох останніх років. Участь у проєкті взяли понад 600 волонтерів, частина з яких долучилась до написання матеріалів у тому числі й про Закарпаття.

“Книгу ми збирали понад 5 років і нам важливо було дотримати баланс мультикультурності всієї України. Звісно, ми не могли зробити матеріал про кожну національну спільноту в усіх областях, але намагались охопити максимальну їх кількість”, – розповів засновник Ukrainer Богдан Логвиненко. – “Закарпаттю в книзі приділено багато уваги, оскільки з 32 досліджених спільнот дев’ять із них проживають саме тут”.

За словами Богдана Логвиненка, на початку проєкт Ukraїner часто асоціювали саме з Карпатами та Закарпаттям, оскільки перші історії виходили про цей край.

“Будь-які історії, які ми знімаємо тут, мають успіх. І у закарпатців є великий інтерес до своєї історії та історій про себе. Можливо це пов’язане з тим, що Закарпаття найкоротший час було у складі країни, в якій стирали самоідентифікацію”.

Ukrainer Book Presnt. Uzh 52

Як стверджують автори видання, історично найбільш близьким регіоном до Закарпаття, крім Буковини є Бесарабія.

Не всі спільноти вдалось охопити у процесі роботи над проєктом, адже частина з них не надто контактні. Найбільш важко було працювати зі спільнотою ліпованів, старообрядців, переважно pociян за походженням. Вони доволі закриті і до них волонтерам та авторам Ukraїner просто не вдалось потрапити. Ще однією складною місцевістю через закритість її жителів стала Волока на Буковині – один з найбільших весільних регіонів в Україні.

Варто зазначити, що саме з подачі авторів Ukrainer в Україні почали вживати термін “національні спільноти” замість “національних меншин”.

“Нам було важливо показати “спільнотність” всередині кожної громади, згуртованість та зацікавленість середовища у тому, щоб зберігати, відроджувати і розповідати про себе”, – зазначила редакторка книги Євгенія Сапожникова.

Ukrainer Book Presnt. Uzh 54

Презентація відбулась у рамках співпраці видання Ukraїner, Інституту Центральноєвропейської Стратегії та видання Infopost.Media у рамках проєкту за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі