fbpx
11 Квітня, 2022

За партію Орбана проголосувало майже 94% з числа закордонних угорців

За партію Орбана проголосувало майже 94% з числа закордонних угорців

Національна виборча служба Угорщини завершила обробку отриманих бюлетенів із закордонних дільниць.

Загалом на участь у парламентських виборах, що відбулися в Угорщині 3 квітня, зареєструвалося 456 129 іноземних виборців, що більше, ніж на виборах 2014 та 2018 роках, пише портал 444.hu.

закордонні виборчі дільниці в Угорщині

Отримано 252 541 дійсних бюлетенів. За підсумками 93,98 відсотка (237 325 голосів) було віддано закордонними угорцями за партію Віктора Орбана “Фідес”.

Це приблизно 8% всіх голосів, отриманих партією “Фідес”.

Опозиційний спільний список набрав лише 4,04 відсотка (10 201 голос), що становить ледь 0,5% від усіх голосів, поданих за опозиційний список.

Щодо інших партій: 1,05 відсотка (2 657 голосів) отримала партія “Наша Угорщина” (Mi Hazánk); 0,61 відсотка (1 544 голоси) отримала Угорська партія двохвостих собак (Magyar Kétfarkú Kutya Párt), інші ще менше.

Слід зазначити, що на попередніх парламентських виборах “Фідес” отримав вищий відсоток голосів закордонних виборців, ніж цьогорічний: 95,5% голосів у 2014 році і 96,23% у 2018 році.

Як повідомляє 444.hu, активісти, пов’язані з неурядовими організаціями, близькими до “Фідес”, взяли на себе доставку бюлетенів у населеній угорцями частині Сербії, а виборці заповнювали бюлетені у багатьох місцях у присутності активістів.

Також журналісти зафіксували випадок, коли виборців запрошували до офісу місцевого підприємства для заповнення бюлетенів.

Нагадаємо, раніше Міжнародний наглядовий орган оприлюднив звіт про загальні вибори та референдум в Угорщині, посилаючись на численні проблеми виборчого процесу.

У звіті ОБСЄ зазначено, що загальна виборча кампанія була відзначена проблемами непрозорості та недостатнім наглядом за фінансуванням, що в кінцевому підсумку принесло користь партії Орбана “Фідес”.

 

InfoPost.Media

Фото: Mandiner


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі