29 Квітня, 2022

Євросоюз закликав уникати дестабілізації обстановки у Придністров’ї

Євросоюз закликав уникати дестабілізації обстановки у Придністров’ї

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив у п’ятницю, що нещодавні інциденти в Придністровському регіоні Молдови “завдають шкоди безпеці та стабільності” країни. Він закликав відповідальних суб’єктів “уникати дестабілізації ситуації”.

Таку заяву Боррель зробив у контексті провокацій з обстрілом будівлі МДБ у Тирасполі на території невизнаної Придністровської Молдавської Республіки. Про це повідомляє Breakingthenews.

Жозеп Боррель

Також він також привітав “стриману реакцію” молдовської влади після цих інцидентів.

“ЄС солідарний з Молдовою і підтверджує свою непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова в межах її міжнародно визнаних кордонів і з особливим статусом для Придністровського регіону”, – сказав Боррель.

Він додав, що ЄС надає підтримку Молдові в управлінні потоком біженців з України і “посилив свою середньострокову підтримку для посилення загальної стійкості Молдови”.

Нагадаємо, у понеділок, 25 квітня, у будівлі міністерства державної безпеки в придністровському регіоні Молдови (невизнана Придністровська Молдавська Республіка), пролунала серія вибухів. Це сталось через кілька днів після заяв Кремля, що підтримуваний Росією регіон може бути втягнутий у війну в Україні.


Пізніше вибухами також було пошкоджено антени, що ретранслюють російське радіо біля селища Маяк. Після цього, 26 квітня, президентка Молдови Майя Санду скликала екстрене засідання Вищої ради безпеки щодо інцидентів у придністровському регіоні.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі