30 Березня, 2022

ЄС забезпечить вакцинами українських дітей-біженців у Чехії, Словаччині та Молдові

ЄС забезпечить вакцинами українських дітей-біженців у Чехії, Словаччині та Молдові

Європейська комісія надасть Чехії, Словаччині та Молдові 70 тисяч вакцин для вакцинації дітей українських біженців. Однак ситуація ускладнюється відсутністю у багатьох біженців довідок про щеплення або наявність довідок тільки українською мовою.

Про це з посиланням на комісара ЄС з питань охорони здоров’я Стеллу Кіріакідес (Stella Kyriakides) повідомляє Еuractiv.

українські біженці у Празі

Наразі до Чехії вже прибули триста тисяч українських біженців, майже половина з яких – діти. Багато з них не мають щеплень проти деяких дитячих захворювань чи, наприклад, правця. Таким чином, ЄС забезпечить вакцини та розподілить їх між трьома країнами, які прийняли найбільшу кількість переселенців.

Медичні послуги для українських біженців, особливо дітей, стали гострим питанням для Чеської Республіки, оскільки країна стикається з нестачею медичних працівників. Чеські дитячі лікарі вже лікують перших прибулих та готуються до наступної хвилі маленьких пацієнтів. Діти приходять із застудою, високою температурою, діареєю, деякі виснажені та травмовані.

Щодо вакцинації проти небезпечних хвороб, то ситуація ще складніша, оскільки біженці часто приїжджають до Чехії без довідок про щеплення або з довідками українською мовою.

Міністри охорони здоров’я ЄС та Кіріакідес також обговорили у вівторок, 29 березня, координацію розподілу пацієнтів у країни з найбільш відповідним обладнанням або достатніми вільними потужностями для їх лікування.


“Ми вже забезпечили 10 000 ліжкомісць і перевезли пацієнтів педіатрії та людей, які потребують особливого догляду, і ми зробимо більше”, – сказала Киріакідес.

Під час зустрічі міністр охорони здоров’я Чехії Властіміл Валек (Vlastimil Válek) підтримав пропозицію Польщі, щоб ЄС допомагав у фінансуванні допомоги українським пацієнтам у найбільш обтяжених державах, включаючи Чехію та Польщу.

“Чеська Республіка вже реєструє значне збільшення пацієнтів, які потребують дуже дорогої допомоги”, – сказав Валек, додавши, що це стосується людей з муковісцидозом.

Нагадаємо, Чеська Республіка надала понад 233 тисячі віз людям, які втікають з України через військову агресію Росії. За даними чеського уряду, 200 000 з них можуть залишитися в країні на невизначений термін.

 

InfoPost.Media

Фото:  Vít Šimánek, ČTK


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі