09 Червня, 2022

ЄС вимагає від Угорщини призупинити дискримінаційне ціноутворення на пальне для іноземців

ЄС вимагає від Угорщини призупинити дискримінаційне ціноутворення на пальне для іноземців

Єврокомісар із питань внутрішнього ринку Глава промисловості ЄС Тьєррі Бретон у середу, 8 червня, звернувся до уряду Угорщини з проханням призупинити дискримінаційне ціноутворення на пальне для транспортних засобів з іноземними номерами. Інакше ситуацію доведеться вирішувати у судовому порядку, згідно з офіційним листом Європейської комісії.

Цей крок є ще однією сферою для розбіжностей між Європейською комісією та Угорщиною. Напруга між Брюсселем і прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном особливо зросла за останні місяці, в тому числі через те, що Будапешт блокував нові санкції проти Росії.

бензин

Раніше Угорщина заявила, що вантажівки вагою понад 7,5 тонн та вантажівки з іноземними номерними знаками вагою понад 3,5 тонни не матимуть права заправлятися пальним на території країни за пільговими цінами 480 форинтів (1,31 дол США) за літр, їм доведеться платити за ринковими цінами.

Бретон, відповідальний за промисловий ринок в Європейської комісії, сказав, що це означає, що транспортні засоби з номерними знаками з інших країн ЄС повинні будуть платити на 50-60% більше за пальне в порівнянні з транспортними засобами з угорськими номерами. А це є непрямою дискримінацією та суперечить правилам ЄС.

“Я прошу надати вашу відповідь щодо виправданості та терміну дії цих заходів, які можуть становити порушення законодавства ЄС”, – зазначив Бретон у листі до міністра технологій Угорщини Ласло Палковича.

“Я також прошу призупинити застосування заходів до тих пір, поки не буде забезпечено їх відповідність законодавству ЄС”, – написав він.


Бретон сказав, що Європейська комісія залишає за собою право розпочати невідкладну процедуру про порушення, яка в кінцевому підсумку може призвести до судового позову проти Угорщини та можливих штрафів.

Орбан прагне “припинити паливний туризм”

В уряді Орбана заявляють, що цей захід був викликаний так званим “паливним туризмом” і збільшенням транзитного руху, що підштовхнуло до зростання споживання пального в Угорщині.

26 травня Ґергей Гуляш повідомив, що з наступного дня за фіксованою ціною пальне можуть купувати лише ті водії чиї автомобілі зареєстровані в Угорщині, а всі інші – за ринковими.

Тим часом ринкова ціна дизельного палива в Угорщині з п’ятниці 10 червня подорожчає ще на 30 форинтів. Тобто перевищить ціну 800 форинтів за літр. Ціна на бензин цього тижня не зміниться.

Наразі середня ринкова ціна бензину-95 в Угорщині становить близько 770 форинтів за літр, а середня ціна дизельного палива 780 форинтів.

Тоді як ціна пального зафіксована на рівні 480 форинтів доступна лише для угорців.

Нагадаємо, що з 1 лютого 2022 року, перед парламентськими виборами, уряд Орбана заморозив ціни в країні на кілька основних продуктів харчування на рівні 15 жовтня минулого року. Зокрема це стосується цукру, борошна, соняшникової олії, свинини, курятини та молока.

Щодо пального, то ціна одного літра бензину та дизельного палива не може перевищувати межу 480 форинтів (приблизно 38 гривень).

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі