30 Квітня, 2022

Велетенський прапор та перформанс із ляльками: у Будапешті пройшов чисельний проукраїнський мітинг (ФОТО)

Велетенський прапор та перформанс із ляльками: у Будапешті пройшов чисельний проукраїнський мітинг (ФОТО)

У суботу, 30 квітня, в Будапешті відбулась чисельна акція на підтримку України. На площі Деака (Deák tér) пообіді зібрались представники української асоціації “Єдність”, Товариства української культури в Угорщині  та сотні небайдужих українців і угорців.

Учасники мирного мітингу показали, що вони засуджують російську агресію, жорстокість та вбивства мирного населення, відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України.

7kakkhikjmg0166jps

Мирною ходою вони пройшли від площі Деак до площі Мучеників (Vértanúk tér), зупиняючись у кількох місцях.

“Це чи не перша акція, до організації та участі в якій відкрито долучились чимало угорців. Серед них як звичайні угорські дівчата, які допомагали з плакатами, так і доволі поважні діячі. Одним з таких був угорський лікар, який допоміг нам чи не найбільше”, – розповіла голова Української асоціації “Єдність” Вікторія Петровська. – “Під час ходи перед базилікою Святого Іштвана ми розгорнули велетенський прапор України, а на одному перехресть на максимально близькій відстані до проросійського мітингу гучно заспівали гімн України”.

Крім того під час однієї із зупинок учасниці акції поклали на землю ляльки, які символізували вбитих та поранених українських дітей та написали на землі назви зруйнованих окупацією українських міст.

Під час свого виступу Вікторія Петровська висловила вдячність угорським волонтерам за зразкову допомогу, яку ті надають людям, змушеним покинути свої домівки в Україні.


Всього, за повідомленням організаторів та угорської поліції, участь у акції в Будапешті взяли більше 800 учасників (за даними угорських ЗМІ їх було більше тисячі).

На сцені перед учасниками також виступили пастор євангельської церкви та голова Благодійної асоціації “Захист” Івані Габор та голова Товариства української культури в Угорщині Ярослава Хортяні. Свою підтримку на українській акції висловила і відома угорська актриса Szalai Kriszta.

Варто додати, що одночасно на сусідній площі відбувся проросійський мітинг, на який зібралось до 200 учасників. Вони звинуватили США у відповідальність за війну в Україні, та наголосили на “надмірних санкціях” проти Росії, які призводять до продовольчої та енергетичної кризи у світі.

Нагадаємо, що раніше Українська асоціація “Єдність” направила лист протесту до будапештської поліції проти так званої демонстрації на знак солідарності з Росією. У ньому активісти зазначили, що українці Угорщини та Будапешта обуренні наданням дозволу проросійськими силам на демонстрацію 30 квітня. Проте угорські правоохоронці проведення проросійської акції все таки дозволили.

 

InfoPost.Media

Фото: 444.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі