Вперше з початку повномасштабної війни відбудеться академічний форум «Українсько-угорський діалог щодо історії Другої світової війни та Голокосту». В ньому візьмуть участь угорські науковці, які відвідають Україну, декларуючи підтримку та солідарність з українською науковою спільнотою, йдеться в анонсі заходу.
«Переосмислення спільних сторінок історії України та Угорщини є важливим кроком до інтеграції українського академічного дискурсу в європейський інтелектуальний простір. Конференція покликана ініціювати діалог між угорськими та українськими дослідниками Другої світової війни та Голокосту. Основна мета форуму полягає у налагодженні фахової дискусії щодо досліджень українських та угорських науковців та створенні умов для співпраці і реалізації подальших спільних дослідницьких проєктів», — кажуть організатори.
Панельні дискусії конференції стосуватимуться дискусійної історії Угорщини в Другій світовій війні, невисловленої пам’яті людей, вцілілих у Голокості, депортації з Берегівського ґетто та ще ряду трагічних моментів спільної історії.
Читай також 👇
Розмова про добросусідство та стереотипи: чому ми мало знаємо про угорців та словаків і навпаки
Серед закордонних гостей заходу — Д-р Томаш Шторк, Дослідницький центр гуманітарних наук HUN-REN (Будапешт, Угорщина); Д-р Джон Свонсон, професор історії, Університет Теннессі у Чаттанузі (Чаттануга, Теннессі, США); Д-р Геза Єсенський, історик, професор-емерит Університету Корвіна, міністр закордонних справ Угорщини (1990-94) та інші.
Співорганізатори конференції: кафедра археології, етнології та культурології факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету; підкомітет з історії Другої світової війни Угорської Академії Наук; Інститут Центральноєвропейської Стратегії та громадська організація «Момент Міцності».
Конференція відбудеться 11-13 грудня 2024 року. Місце проведення: аудиторія 60, факультет історії та міжнародних відносин, Ужгородський національний університет (пл. Народна, 3, м. Ужгород).
Infopost.media
Титульне фото: Ghetto Fighters House Archive