fbpx
29 Березня, 2022

В Угорщині розповсюджують фейкове повідомлення про загальну мобілізацію та воєнний стан

В Угорщині розповсюджують фейкове повідомлення про загальну мобілізацію та воєнний стан

Від імені командування збройних сил Угорщини через поштові сервіси почали розповсюджувати фейкові накази про призов на військову службу. Про це повідомили в Міністерстві оборони Угорщини у п’ятницю.

У листі за підписом командувача збройними силами Угорщини Ромулуса Русіна-Сенді йдеться про “надзвичайний і воєнний стан, що набув чинності”, повідомляє Portfolio.

Magyar Honvedseg Katonasag

Також автори повідомлення пишуть про неіснуючий “призов у запас”.

“В Угорщині немає мобілізації, не оголошувався воєнний стан, тому Міністерство оборони та Збройні сили Угорщини також закикають утримуватись від неправдивих новин та введення угорського народу в оману”, – йдеться в офіційній заяві.

У Міноборони Угорщини зазначили, що хочуть заспокоїти громадськість та закликали не вірити неправдивим чуткам.

Також додали, що в Угорщині панує мир, заради збереження якого задіяні усі солдати угорських збройних сил. В армії також є волонтери-резервісти, які пішли добровольцями в якості солдатів запасу. Лише ці волонтери будуть сповіщені про виконання певних завдань.

В Угорщині вживають необхідних заходів щодо виявлення замовників та виконавців розсилки фейкових листів.

Нагадаємо, що 21 березня, мешканцям закарпатського міста Берегово, де компактно проживає угорська національна спільнота, почали масово надходити провокативні смс-повідомлення з невідомого номера українською та угорською мовами.

 

InfoPost.Media

Фото: Portfolio


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі