fbpx
02 Квітня, 2022

В Угорщині біженцями зареєструвалося близько 8000 українців, уряд Орбана каже про півмільйона

В Угорщині біженцями зареєструвалося близько 8000 українців, уряд Орбана каже про півмільйона

Уряд Угорщини стверджує, що країна прийняла понад 540 000 біженців з України. Проте правозахисні групи доводять, що угорська влада вводить громадськість в оману, оскільки більшість українців не залишаються на території Угорщини, а прямують далі, в інші країни.

Здебільшого вони їдуть далі на захід, щоб возз’єднатися з членами сім’ї та родичами. Лише незначна частина з них залишається саме в Угорщині. За даними британського видання The Guardian угорський уряд свідомо завищує “кількість українських біженців, яких прихищає, оскільки прагне отримати європейські кошти для їхнього забезпечення”.

276130168 514692520028351 8378123349553171721 N

Згідно із заявою Угорського Гельсінського комітету, ця статистика є такою, що вводить у оману. Адже для багатьох українців Угорщина є лише транзитною країною.

Насправді кількість людей, які офіційно звернулися по тимчасовий захист в Угорщині, станом на 27 березня 2022 року становить 7749 осіб, а ще близько 80 тисяч подалися на тимчасовий дозвіл на проживання на термін до 30 днів. Цей статус необхідний для отримання соціальної допомоги, включаючи житло, право на роботу та доступ до освіти в країні.

Крім того, Угорський Гельсінський комітет стверджує, що уряд Угорщини не надав належної інформації для тих, хто планує залишитися в Угорщині. Наприклад, Польща та Словаччина надали можливість для українців заповнити онлайн-форми для подання відповідних заяв.

“Насправді українських біженців в Угорщині перебуває набагато менше. У своєму прагненні отримати додаткові кошти від ЄС, уряд Угорщини використовує найбільш вражаючі цифри які тільки може знайти”, – каже Марта Пардаві, співголова Гельсінського комітету. – “Це як підрахувати кількість людей, які заходять у магазин одягу, а потім сказати власнику компанії, що це є кількість ваших клієнтів, але існує великий розрив між кількістю тих, хто заходить, і людьми, які дійсно купують речі. Насправді отримати захищений статус непросто, доводиться стояти в черзі в імміграційній службі, а його ще ніхто не отримав.

Орбан прагне компенсації ЄС за українських біженців

Віктор Орбан, який заявив, що “всі ті, хто тікає з України, знайдуть друга в угорській державі”, ще 18 березня звернувся до Європейської комісії з вимогою надати додаткове фінансування з Фонду відновлення та стійкості для того, щоб допомогти впоратися з припливом біженців. На той момент він назвав їхню кількість у 450 тисяч осіб. Рішення за цією заявою прийнято не було.

Наразі Золтан Ковач, речник уряду Угорщини, зазначає, що Угорщина прийняла вже понад 540 000 людей, які втекли від війни в Україні. А це, за його словами, становить від п’яти до шести біженців на кожні 100 жителів Угорщини.

Пізніше був опублікований прес-реліз, де йдеться, що Угорщина надала 5,4 млн євро гуманітарної допомоги в рамках програми Hungary Helps, а додаткові 8,1 млн євро призначено на підтримку шести благодійних організацій.

Зазначається, що майже 9500 біженців отримали допомогу в пункті екстреного гуманітарного транзиту, створеному у Будапешті. 758 українських дітей навчаються в угорських школах. Також їм надають свої послуги індивідуальні репетитори, щоб допомогти з інтеграцією.

За словами Пардаві, деякі з українських біженців, які знаходяться в Угорщині, зупинялися в готелях за власний кошт. Багато хто не подав заявки на отримання статусу біженця. А тим, хто їх подав, доводиться чекати до 45 днів для завершення процесу. Тим часом, за її словами, найбільше допомоги українцям надають благодійні та громадські організації.

Наприклад, у Чеській Республіці, яка не має кордону з Україною, влада видала більше 242 000 тимчасових віз біженцям і оцінює загальну кількість всередині країни в 300 000 осіб, що набагато нижче, ніж угорські показники. Понад 240 тисяч з них вже зареєструвалися для отримання державного медичного страхування. Чеська Республіка також шукає європейське фінансування, щоб допомогти подолати кризу.

Польща також прийняла понад 2 мільйони осіб, які тікають від конфлікту в Україні, і польський уряд заявив , що лише цього року витратить на їх підтримку 2,2 мільярда євро.

 

InfoPost.Media

Фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі