fbpx
28 Березня, 2022

Уряд Словаччини передав організацію роботи з біженцями на кордоні приватній компанії

Уряд Словаччини передав організацію роботи з біженцями на кордоні приватній компанії

Міністерство внутрішніх справ Словаччини зіштовхнулось із різкою критикою щодо врегулювання кризи з біженцями на східних кордонах з Україною. Уряд передав організацію відповідних заходів приватній компанії, яка, за словами критиків, раніше організовувала корпоративні вечірки.

Прем’єр-міністр Едуард Геґер визнав, що уряд робить недостатньо у ситуації з напливом біженців, пише Еuractiv.

275524949 5388701427826702 637761889780846424 N

Минулого тижня міністр внутрішніх справ Роман Мікулец підписав контракт на “комплексне управління доказами, транспортуванням та доглядом за біженцями” з приватною компанією. Компанію Dustream production обрало міністерство без процесу державних закупівель.

Мікулец стверджує, що його міністерство вибрало компанію на основі рекомендацій неурядових організацій, що діють на кордоні. Усі вони раніше заперечили це твердження.

Власником компанії є Юліус Словак, який раніше працював на партію OĽaNO (її представниками є словацький прем’єр та глава МВС) і особисто знайомий з Мікулцем та Геґером.

Проте гуманітарні НУО, які працюють на кордоні, все ж вважають, що це крок вперед, хоча певний часі скаржилися на погану координацію заходів. Деякі організації скаржились, що тягар повністю ліг на них та на місцеві муніципалітети.

Власник Dustream production Юліус Словак сказав, що якщо критика контракту продовжиться, його компанія піде відмовиться від угоди. Мікулец, однак, стверджує, що це було б катастрофічно. Зараз контракт перевіряється національним фінансовим органом Словаччини.

Нагадаємо, раніше Міноборони Словаччини прийняло рішення про розгортання Збройними силами Словацької Республіки систем протиповітряної оборони на східному кордоні. За даними відомства, система протиповітряної оборони Patriot вже захищає стратегічну частину центральної Словаччини.

 

InfoPost.Media

Фото: Polícia Slovenskej republiky / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі