fbpx
12 Травня, 2022

Уряд Румунії спростив умови видобутку газу в Чорному морі, щоб зменшити залежність від Росії

Уряд Румунії спростив умови видобутку газу в Чорному морі, щоб зменшити залежність від Росії

Румунські сенатори в середу, 11 травня, ухвалили законопроект, який, як сподівається уряд, сприятиме видобутку газу в Чорному морі. Це один з кроків, за допомогою яких Європейський Союз прагне зменшити свою залежність від російського газу.

Очікується, що закон, який має на меті “забезпечити енергетичну безпеку Румунії” та дозволити їй в кінцевому підсумку стати експортером газу, буде схвалено нижньою палатою до набуття чинності наприкінці червня. Про це повідомляє Euractiv.

Transgaz Romania 800x450

Попередній закон 2018 року передбачав, що половина видобутого газу має бути продана на місцевому ринку, і змушував компанії призупинити свої плани з видобутку газу.

Як виняток в ЄС, Румунія має значні запаси, але взимку змушена буде звернутися до Росії, щоб покрити близько 20% своїх потреб у газі.

Консультант аудиторської фірми Deloitte у 2018 році сказав AFP, що обсяги запасів Румунії можуть перетворити її на основного виробника газу в ЄС.

За різними оцінками, в глибині Чорного моря лежать ще невикористані запаси від 170 до 200 мільярдів кубометрів, які можуть бути видобуті до 2040 року. Це еквівалент загального річного споживання Румунії за 15 років.

Чорноморська нафтогазова компанія Румунії висловила невдоволення тим, що новий закон підтримує прогресивне оподаткування доходів від морського буріння. У компанії заявили, що все ще розглядають, чи розпочне видобуток, запланований на це літо.

За даними Бухареста, ExxonMobil та інші газові та нафтові групи на сьогоднішній день інвестували понад 3,5 мільярда доларів (3,3 мільярда євро) у проекти розвідки та розробки в Чорному морі.

Нагадаємо, що ще в грудні минулого року міністр енергетики Вірджіл Попеску висловив сподівання, що Румунія може стати майже енергетично незалежною. Станеться це тоді, коли дві найбільші румунські видобувні компанії отримають перші барелі природного газу з Чорного моря.

У квітні цього року ж уряд Румунії заявив, що імпорт природного газу в країну йде за графіком, а цієї весни країна зможе задовольнити свої потреби в газі за рахунок власних ресурсів.

 

InfoPost.Media

Фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі