Через блокаду Росією портів Україна змушена перевозити основні сільськогосподарські товари виключно залізничним чи автомобільним транспортом. Сотні вантажівок застрягли в очікуванні перетину кордону з Румунією.
Так, у понеділок, 6 червня, понад 250 вантажівок чекали на переїзд з України до Румунії на прикордонному переході Сірет у північно-східному повіті Сучава. Про це повідомляє Europa Liberă.
Черги утворилися також на прикордонних переходах між Молдовою та Румунією у неділю, 5 червня. Молдавські прикордонні органи повідомили перевізників, що тривалий час очікування спричинений несправністю румунської сторони в інформаційних системах. Однак незабаром ситуація вирішилася.
Однак час очікування на прикордонному переході Сірет залишався надзвичайно довгим. Працюючи з максимальною потужністю, прикордонна поліція Сучави зазначила про дві години очікування для тих, хто хоче в’їхати до Румунії і десятигодинний термін очікування для тих, хто хоче виїхати.
Прикордонний рух між двома країнами перевантажений з початку війни, адже Україна змушена перевозити багато своїх товарів через Румунію. Усі східні прикордонні переходи Румунії з Україною та Молдовою за останні кілька днів зазнали черг через електронні помилки та збільшення кількості вантажівок, які прагнуть перетнути кордон.
Вантажівки, які проїжджають транзитом через країну, також затримуються на кордоні між Румунією та Угорщиною після того, як остання ввела обмеження руху для великогабаритних транспортних засобів з нагоди Католицької П’ятидесятниці. На переїзд водіям доводиться чекати в середньому 5-6 годин. За даними G4Media, на прикордонному переході Недлак II, головному транзитному пункті на західному кордоні Румунії, спостерігається вдвічі збільшений звичайний трафік і час очікування становить щонайменше 300 хвилин.
Українські перевізники цілодобово працюють, щоб відвантажити близько 20 мільйонів тонн зерна, або 800 тисяч вантажівок, щоб звільнити місце для нового врожаю. Європейська комісія вже оголосила, що надасть Україні логістичну допомогу, і попросила європейських перевізників надати для цього додаткові транспортні засоби. Прикордонним органам ЄС порекомендували проявити гнучкість і забезпечити персонал, необхідний для безперебійного перетину.
Тим часом уряд Румунії не зміг відновити 4-кілометровий радянський відрізок залізниці, який дозволив би потягам, що перевозять зерно з України, досягати вантажного терміналу в Галаці. Звідти зернові могли б відправляти в Констанцу або в Західну Європу баржами. Державна залізнична компанія CFR Infrastructura оголосила, що сама відновить ділянку після того, як жоден приватний підрядник не взяв участі в публічному тендері, організованому для цього проекту.
Крім того рекомендуємо прочитати аналітичний матеріал, у якому ми аргументували, для чого і як потрібно розбудовувати інфраструктуру українсько-румунського кордону під час війни. Російська агресія після повномасштабного вторгнення змінила тактичні пріоритети розвитку прикордонної інфраструктури, не змінивши, але загостривши стратегічні цілі. З Румунією це вкрай помітно та важливо.
InfoPost.Media за матеріалами romania-insider.com, romania.europalibera.org
Фото: Pexels
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.