14 Квітня, 2022

Українські біженці зможуть обмінювати гривні за курсом НБУ – Рада ЄС

Українські біженці зможуть обмінювати гривні за курсом НБУ – Рада ЄС

Українці, які виїхали в країни Європи, рятуючись від військової агресії Росії, зможуть обмінювати гривні на євро за офіційним курсом. Відповідну рекомендацію щодо обміну українських банкнот на валюту ЄС погодила Рада Євросоюзу.

Відповідно до рекомендацій країни-члени ЄС мають створити національні схеми, які б дозволяли конвертувати гривні на подібних умовах по всьому ЄС, йдеться в повідомленні.

обмін валют

Це дозволить переселенцям з України, у тому числі дітям, обміняти до 10 тис. грн на людину (310 євро за нинішнім курсом).

Обмінні операції будуть безкоштовними та здійснюватимуться за офіційним курсом, опублікованим Національним банком України. За попереднім планом тривалість дії таких схем становитиме мінімум три місяці.

Очікується, що Рада ЄС офіційно прийме рекомендацію 19 квітня. Однак, як ідеться в повідомленні, рекомендація не матиме обов’язковий юридичний характер. Вирішувати щодо її впровадження буде кожна країна-член ЄС відповідно до внутрішньої ситуації. Наразі низка країн вже запровадили національні домовленості з цією метою.

Додамо, що раніше словацькі банки ввели низку змін, щоб полегшити українцям перебування за кордоном. Адже тим, хто вирушив за кордон з гривнями, не придбавши попередньо іноземну валюту, зробити це у Словаччині буде неможливо. Саме тому банки Словаччини відмінили комісії на валютні операції.


Долучилась до спрощення фінансових правил і Польща. Угода, укладена між Національним банком України та Національним банком Польщі 18 березня 2022 року, дозволить українцям, які перебувають у Польщі, обмінювати українські гривні на польські злоті.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі