23 Березня, 2022

Українці зможуть обміняти готівкову гривню у польських банках

Українці зможуть обміняти готівкову гривню у польських банках

Угода, укладена між Національним банком України та Національним банком Польщі 18 березня 2022 року, дозволить українцям, які перебувають у Польщі, обмінювати українські гривні на польські злоті.

Скористатись такою можливістю вимушені переселенці зможуть з 25 березня цього року – саме з цього дня угода набирає чинності, повідомляє НБУ.

обмін валют у Польщі

Українці зможуть звернутися до окремих відділень банків Польщі для обміну готівкової гривні на польські злоті. Курс обміну буде максимально наближеним до офіційного.

За цим механізмом повнолітні громадяни України зможуть обміняти загалом до 10 тисяч гривень готівкою на одну особу. Польські банки прийматимуть банкноти номіналом від 100 до 1000 гривень (банкноти нижчих номіналів та монети не прийматимуться для обміну).

“Багато представників хороброго українського народу, рятуючись від злочинної військової агресії, приїхали до Польщі. Часто при собі вони мають лише готівкову гривню (взяту поспіхом), яку поки що не змогли обміняти на злоті. З першого дня війни Національний банк Польщі разом із нашими друзями з Національного банку України працює над розв’язанням цієї проблеми. Важливо, щоб героїчні захисники України знали, що ми дбаємо про їхні родини. Я дуже задоволений врегулюванням цього дуже важливого для українських біженців питання”, – сказав професор Адам Глапінський, Голова Національного банку Польщі.

Національний банк Польщі купуватиме у комерційних банків Польщі готівкову гривню, отриману в результаті продажу громадянами України, для подальшого обміну з Національним банком України за тим самим курсом. Для допомоги українцям Національний банк України готовий викупити у Національного банку Польщі готівкову гривню на суму до 10 млрд гривень.


“Завдяки Угоді, яку ми уклали з Національним банком Польщі, українці зможуть обміняти наявну в них готівкову гривню в польських банках, щоб мати змогу задовольнити свої життєві потреби. Ми вдячні нашим польським колегам за цей гуманний крок, який ще більше зміцнює партнерство між нашими народами”, – сказав Голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Нагадаємо, більше половини поляків підтримують ідею відправлення в Україну миротворчої місії НАТО, ООН чи іншої організації. Більшість також підтримує ідею відправки польських солдатів для участі у місії.

 

InfoPost.Media

Фото: ry-sa.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі