fbpx
20 Квітня, 2022

Українці Угорщини виступили проти дозволу на проросійський мітинг у Будапешті

Українці Угорщини виступили проти дозволу на проросійський мітинг у Будапешті

Представники українських громадських організацій в Угорщині висловили протест проти запланованого на 30 квітня проросійського мітингу на площі Героїв у Будапешті.

Заступниця президента Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні з цього приводу надіслала офіційний лист до управління поліції Будапешта.

“На окупованих Росією територіях (України) російські солдати вчиняють нелюдські вбивства, проти яких протестує весь світ, побачивши масовий обстріл міста Буча. Невідома нам приватна особа оголосила про “акцію протесту” на площі Героїв…”, – цитує заяву Хортяні угорський сайт 24.hu.

278358439 510253797264239 3098593096729558903 N

За словами Хортяні, “ця так звана “солідарність” із російським агресором також підриває політику угорського уряду, оскільки Угорщина також засудила агресію Росії проти України. Крім того, це спирається на так звану солідарність через ефективну гуманітарну допомогу, яку угорський народ та його уряд надали та продовжують надавати Україні та її народу”.

Тому українці Угорщини просять владу відкликати дозвіл на провокаційний мітинг, оскільки “це не має жодного відношення до реалізації демократичних прав”.

“Лист протесту проти так званої демонстрації на знак солідарності з Росією, направлений нами до Будапештської поліції. У ньому зазначається, що українці Угорщини та Будапешта обурені наданням дозволу проросійськими силам на демонстрацію 30 квітня. Росія агресор, Україна жертва! До листа ми прикріпили підписи, зібрані у Будапешті, на благодійному концерті Національної Капели бандуристів України 17 квітня”, – зазначила Ярослава Хортяні на своїх сторінці у Facebook.

хортяни

Про анонс проросійської події написали її організатори, також збираючи своїх прихильників у Facebook. Вони зазначають, що їм “досить брехливих ЗМІ”, “брехні України, ЄС та США”. Вони кажуть, що бажають виступити проти санкцій, “антиросійських фейкових новин”. А учасників закликали мати при собі угорські та російські прапори, аби “підтримати Росію”.

Нагадаємо, що у квітні кабельні оператори Угорщини почали трансляцію українських телеканалів, які проводять цілодобовий новинний телемарафон України. Так, зокрема, в кабельній мережі провайдера “Telecom ” у Будапешті вже транслюються телеканали “Україна 24”, та “1+1”.

 

InfoPost.Media

Фото ілюстративне, Viktória Geiger


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі