fbpx
29 Квітня, 2022

Українці Угорщини 30 квітня проведуть масштабну акцію на підтримку свого народу – АНОНС

Українці Угорщини 30 квітня проведуть масштабну акцію на підтримку свого народу – АНОНС

У Будапешті в суботу, 30 квітня, відбудеться мирна демонстрація та мітинг на підтримку українського народу, суверенітету і територіальної цілісності України. Організатором акції виступила Українська асоціація “Єдність”.

“Допоможіть нам показати, що в Угорщині, у Будапешті є багато тих, хто підтримує нас. Дякую вам за всю гуманітарну допомогу, за прийом біженців, за вашу підтримку! Просимо вас приєднатися до нашої мирної демонстрації та мітингу. Чим більше нас буде, тим далі буде чути голос будапештців!” – йдеться у зверненні організаторів.

Захід відбудеться за погодженням із місцевою владою 30 квітня, о 13:00 на площі Ференца Деака, звідки колона вирушить на площу Вертанук.

279028874 521068252849460 3101918417260329112 N (1)

Водночас 30 квітня свій марш “солідарності з Росією” анонсували і прихильники збройної агресії Росії проти України.

За повідомленням Надзвичайного і Повноважного Посла України в Угорщині Любові Непоп, міська влада таки дозволила проведення “альтернативного” мітингу попри попередню невизначеність.

“В умовах, коли росія відкрито і офіційно напала на Україну і після 8 років війни, яка триває з 2014 року, вже 64 дні вдається до відвертого геноциду нашого народу, висловлювати солідарність з країною-агресором – означає висловлювати солідарність із вбивствами українців”, – зазначила посол. – “Така акція – це не прояв демократії, свободи слова і свободи зібрання. Це – підтримка вбивців і підтримка розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Демократія не має використовуватися для такої підтримки”.
Раніше Українська асоціація “Єдність” направила лист протесту до будапештської поліції проти так званої демонстрації на знак солідарності з Росією. У ньому активісти зазначили, що українці Угорщини та Будапешта обуренні наданням дозволу проросійськими силам на демонстрацію 30 квітня. До листа прикріпили підписи, зібрані у Будапешті на благодійному концерті Національної Капели бандуристів України 17 ого квітня.

Варто нагадати, що на початку квітня у Будапешті більше трьохсот демонстрантів утворили живий ланцюг за Україну. Так активісти провели акцію пам’яті жертв російської окупації у Бучі, Ірпені та інших містах України, які були захоплені російськими військами в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі