12 Вересня, 2022

Україна планує експортувати зерно повітрям: до чого тут Ужгород?

Україна планує експортувати зерно повітрям: до чого тут Ужгород?

Україна розглядає можливість відкриття цивільних аеропортів як альтернативу наземним “зерновим” шляхам. Про можливість відновлення роботи аеропортів у ході 17-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії YES заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Завдяки статусу “зернової ініціативи”, запуск аеропортів дозволить Україні отримати додаткові гарантії безпеки від міжнародних партнерів та ООН.

Аеропорт Львів
Міжнародний аеропорт “Львів”. Фото: esu.com.ua

Першим до запуску розглядають аеропорт “Львів”.

“Я сподіваюся, що, як це було з Чорноморською зерновою ініціативою, коли ми отримаємо гарантовану безпеку, гарантії насамперед від міжнародних партнерів, від ООН, ми розпочнемо, я сподіваюся”, – сказав Кубраков.

Технічно для запуску аеропортів, за словами міністра, необхідно до двох тижнів. Однак відновлення їх роботи можливе лише за умов налагодження повної безпеки польотів.

Однак, за інформацією польського видання Rzeczpospolita, українська влада розглядає можливість відновлення роботи аеропорту в Ужгороді, злітно-посадкова смуга якого знаходиться за 100 метрів від кордону зі Словаччиною. Є плани, щоб аеропорт став міжнародним.

Uzh 070921 01

Раніше Закарпатська обласна рада прийняла рішення докапіталізувати аеропорт “Ужгород” до 26 млн грн задля відновлення його роботи до закінчення війни. Тоді ж, наприкінці липня, голова облради Володимир Чубірко висловив упевненість, що його вдасться запустити “через місяць-другий”. За його словами, варто використовувати те, що поріг злітно-посадкової смуги розташований біля українсько-словацького кордону.

Однак заяву Володимира Чубірка про плани реанімувати аеропорт спростував голова Закарпатської ОДА Віктор Микита, назвавши їх “не більше, ніж намірами”.

У березні безпекою аеропорту, який має безпосередню близькість до спільного кордону, переймались і у Словаччині. Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь на засіданні Комітету з питань оборони і безпеки заявив про очікування прямих військових атак з боку Російської Федерації по аеропорту Ужгорода.

 

Infopost.media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі