fbpx
31 Травня, 2022

Угорська президентка підписала закон, що забороняє страйк учителів

Угорська президентка підписала закон, що забороняє страйк учителів

25 травня у спільному листі угорська Профспілка вчителів (PSZ) і Демократична профспілка вчителів (PDSZ), які входять до Страйкового комітету вчителів, звернулися до президентки Угорщини Каталін Новак із проханням не підписувати поправки до закону, які б забороняли вчителям страйкувати.

Президентку країни попросили направити поправку на розгляд до Конституційного суду. Однак Каталін Новак таки підписала закон, вже наступного дня його було надруковано в урядовому “Угорському віснику”. Про це повідомляє Telex.

Novák Katalin

За словами представників Страйкового комітету вчителів, у демократичній країні неможливо обмежувати право на страйк. Прийняття указу вони розглядають як явну дискримінацію та навіть залякування.

 


Чому вчителі в Угорщині планували страйкувати?


 

Серед вимог Страйкового комітету:

– нагляд за дітьми повинен відбуватися з 7 ранку до 17 години, причому це має забезпечувати хоча б один вихователь, вчитель та асистент-помічник;

– групи не повинні об’єднуватися під час епідемічної ситуації;

– харчування має бути забезпечуватися у звичному для цього місці (тобто їдальні), у звичному порядку та у відповідний час;

– для учнів випускних класи мають збільшити години з обов’язкових випускних предметів;

– для дітей з особливими освітніми потребами або труднощами в інтеграції, навчанні та поведінці слід залишити всі додаткові заняття.

Нагадаємо, що 24 травня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про надзвичайний стан “через війну в Україні”.

Надзвичайний стан у правовій системі Угорщини — це період, під час якого набуває чинності спеціальна правова система. Це означає, що у цей період уряд може прийняти постанови, які призупиняють застосування певних законів. У тому числі заборонені демонстрації та мітинги.

 

InfoPost.Media

Фото: Novák Katalin / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі