fbpx
30 Травня, 2022

Угорська президентка одяглася в кольори України та вимагає розслідувати російські воєнні злочини

Угорська президентка одяглася в кольори України та вимагає розслідувати російські воєнні злочини

У кількох європейських локаціях відбувся масштабний міжнародний благодійний антивоєнний концерт Save Ukraine – #StopWar (“Врятуй Україну – зупини війну”) на знак солідарності з Україною.

Під час заходу, який транслювався в прямому ефірі, виступила й президентка Угорської Республіки Каталін Новак, яка рішуче виступила проти російської агресії та підтримала Україну. Про це пише Euronews.

“Угорщина однозначно засуджує російську агресію та збройне вторгнення проти України. Ми вимагаємо розслідування всіх військових злочинів і покарання тих, хто вчинив ці варварські вчинки проти людства”, – заявила Каталін Новак, яка одягнулася у синьо-жовтих тонах.

Каталін Новак

Президентка Угорщини була лише одним із високопоставлених політиків, які зареєструвалися на телемарафон, який транслювався в прямому ефірі по телебаченню приблизно в двадцяти країнах. Захід розпочався з виконання гімну України.

Головним майданчиком стала сцена перед Бранденбурзькими воротами в Берліні, де виступили кілька музичних гуртів, серед яких і переможець Євробачення-2022 – український “Kalush”.

Угорський уряд критикують за більш обережне ставлення до війни в Україні та відповідальності Росії, ніж в інших країнах-членах ЄС. Проте промови Каталін Новак є більш різкими, ніж у більшості членів угорського уряду. Навіть свою інавгураційну промову вона почала з засудження російської агресії та особисто президента Володимира Путіна.

Головною метою телемарафону Save Ukraine – #StopWar було стати на захист українців та зібрати гроші для подолання гуманітарної кризи в Україні. Перший подібний захід у березні подивилися близько 80 мільйонів людей по всьому світу, було зібрано 1,2 мільйона євро.

Радимо також прочитати колонку Віталія Портникова, який розповідає про роль, відведену новообраній президентці Угорщини Каталін Новак урядом Віктора Орбана. На тлі погіршення зовнішньополітичного становища Угорщини Орбану знадобився хтось, хто міг би змінити ставлення до Будапешта.

 

InfoPost.Media

Фото: Euronews


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі