01 Травня, 2023

«Угорщина вже забагато заплатила за війну»: Сійярто обмінявся звинуваченнями із Зеленським

«Угорщина вже забагато заплатила за війну»: Сійярто обмінявся звинуваченнями із Зеленським

Угорський уряд «образився» на Президента України Володимира Зеленського за питання щодо позиції Угорщини у протистоянні з Росією. Свою оцінку гуманітарної допомоги Угорщини Україні та вдячності української влади за це опублікував міністр закордонних справ Петер Сійярто.

Володимир Зеленський у інтерв’ю фінським, шведським, данським і норвезьким журналістам зазначив, що поведінка Угорщини та її стосунки з Росією не відповідають статусу союзника НАТО.

«Наприклад, чи може бути країна НАТО проросійською і антинатовською?» – запитав президент України Володимир Зеленський, маючи на увазі Угорщину.

За його словами, риторика угорського уряду суперечить самій логіці існування НАТО.

«Я вважаю, що це неадекватна поведінка. Я говорю свою суб’єктивну думку. Союзник це не просто слово, це – зміст. Це союз держав з однаковим поглядом на безпеку, на цінності. По різному ставляться до певних моментів, але є договір союзників». 

343888753 1008402023900203 4534690522021667863 N

У свою чергу Петер Сійярто на своїй сторінці у Facebook зазначив, що Угорщина заплатила надто високу ціну за війну в Україні. Він різко відреагував на слова Володимира Зеленського, написавши, що Зеленський не має права оцінювати, чи відповідає поведінка Угорщини її членству в НАТО.


«Якщо ця заява означає «Я з повагою дякую угорцям за те, що вони прийняли понад мільйон біженців з України та піклуються про них, і я з повагою дякую їм за те, що вони продовжують надсилати допомогу», тоді «Вам ласкаво просимо і ви можете розраховувати на нас у майбутньому», – написав він. – «Угорський народ уже заплатив надто високу ціну за цю війну. У цій війні вже загинуло багато угорців, членів угорської громади Закарпатської області».

Коментарі