fbpx
07 Квітня, 2022

Угорщина отримала російське ядерне паливо літаком через простір Польщі та Словаччини

Угорщина отримала російське ядерне паливо літаком через простір Польщі та Словаччини

У середу, 6 квітня, в аеропорту Папа на північному заході Угорщини приземлився російський вантажний літак. Попри закриття повітряного простору Європейського Союзу для російських рейсів, літак доставив російське ядерне паливо для угорської АЕС.

Про це з посиланням на заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто повідомляє TASR.

277747808 510732753853356 9215194048534321934 N

Глава угорської дипломатії заявив, що це альтернативний спосіб транспортування ядерного палива для електростанції “Пакш”. Раніше Угорщина імпортувала паливо залізницею через Україну.

За словами Сійярто, літак, який виконував рейс із Росії через повітряний простір Білорусі, Польщі та Словаччини, мав усі відповідні дозволи і тривав три години.

“Обов’язок угорського уряду – гарантувати безпеку громадян Угорщини, що включає енергетичну безпеку. Кабінет міністрів зробить все можливе, щоб імпорт енергоносіїв був безперешкодним, і тому не підтримує жодних санкцій, які цьому заважають”, – додав міністр закордонних справ Угорщини.

За його словами, доставка була схвалена всіма трьома країнами, оскільки ядерна енергетика не підпадає під санкції Європейського Союзу.

Варто додати, що російська державна корпорація “Росатом” планувала ще у 2018 році розпочати будівництво двох нових енергоблоків атомної електростанції “Пакш” в Угорщині. Однак нині втілення цього проєкту, який Віктор Орбан вважав значним кроком до енергонезалежності країни, під великим знаком питання. У першу чергу через санкції проти Росії.

 

InfoPost.Media

Фото: napalete.sk, Szijjártó Péter / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі