fbpx
25 Квітня, 2022

Угорці панікують через нестачу побутового газу – ЗМІ

Угорці панікують через нестачу побутового газу – ЗМІ

Через війну в Україні в Угорщині стає все важче отримати побутовий газ у балонах для приготування їжі. На АЗС балони за офіційною ціною розбирають за короткий час, і багато хто може купити лише менші та набагато дорожчі балони.

Так літня жінка з Кьорменда повідомила, що нещодавно змогла придбати газовий балон вже на 1000 форинтів дорожче (близько 85 грн.). Про це пише Index із посиланням на бюлетень RTL Klub. За словами пані, не тільки їй, а й її синам стає все важче знаходити балони.

Жінці довелось обійти 3-4 місця проажу, перш ніж вона змогла отримати газ.

газовий балон

Як повідомляє RTL, на сільських станціях вже не вистачає балонів зі зрідженим газом. Керуючий директор holtankoljak.hu (сайт для порівняння цін на паливо) Естер Буйдос (Bujdos Eszter) повідомила, що газові балони вагою 11,5 кілограмів продаються за офіційною ціною, тож їх викуповують за секунду.

За її словами, залишаються також проблеми з постачанням та логістикою, які триватимуть найближчі місяці.

Офіційне обмеження ціни в Угорщині не поширюється на менші газові балони. Це означає, що вони зазвичай продаються у продавців значно дорожче 11,5-літрових – за 8-9 тис. форинтів (680-766 грн). Саме на цих балонах вже відчувається подорожчання.

Нагадаємо, що 1 травня завершується термін тимчасового рішення угорського уряду щодо обмеження максимальних цін на деякі основні продукти харчування в Угорщині. І хоча Віктор Орбан заявив, що уряд має намір продовжити дію цього заходу, однак деталі досі невідомі. Відповідно угорці почали масово скуповувати продукти за “старими” цінами.

 

InfoPost.Media

Фото: Іndex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі