17 Травня, 2023

У Євросоюзі визначились із термінами проведення виборів до Європарламенту

У Євросоюзі визначились із термінами проведення виборів до Європарламенту

6-9 червня 2024 року відбудуться вибори до Європарламенту, про це заявила Голова Європейського парламенту Роберта Мецола. Загалом у виборах візьмуть понад 400 мільйонів європейських виборців у 27 країнах-членах.

Вони оберуть новий склад Європарламенту, який наразі налічує 705 членів.

Вибори до ЄП проводяться кожні п’ять років. Останні вибори відбулися 23-26 травня 2019 року, і кожна країна-член тоді вибирала, в який із цих днів відбудуться вибори. Деякі країни також можуть проводити власні національні вибори в день голосування для членів Європейського парламенту.

Цьогоріч держави-члени не змогли дійти одностайного рішення щодо дати виборів, тому за чинним законодавством ЄС дні голосування встановлюються на початку червня. Про це також йдеться у листі міністерки у справах ЄС Швеції Джессіки Росволл, чия країна головує в Раді ЄС, голові парламенту Роберті Мецолі.

20230514 Charlemagne
Президентка Європарламенту Роберта Мецола на нагородженні Президента України Володимира Зеленського і народу України Міжнародною премією Карла Великого

Важливо зазначити, що вибори до Європарламенту наступного року стануть першими, на яких не балотуватимуться британські політики. Велика Британія вийшла з Євросоюзу у 2020 році.

Європейський парламент є єдиною європейською інституцією, члени якої обираються прямими виборами.

Раніше повідомлялось, що Європарламент та Верховна Рада України посилили співпрацю задля європейського майбутнього України. А під час пленарного засідання у Страсбурзі більшістю голосів у першому читанні Європарламент підтримав продовження безмитної торгівлі з Україною ще на рік, починаючи з 6 червня 2023 року. До цієї категорії входять тимчасове скасування всіх митних зборів, відповідно до Статті IV Угоди про асоціацію між ЄС і Україною та відповідно до правил поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Ці правила стосуються двох категорій продукції: фруктів та овочів, які є суб’єктами системи контролю за вхідними цінами, а також агропромислових товарів і товарів переробки сільськогосподарської продукції, що є суб’єктом тарифних квот.


 

Infopost.Media

Коментарі