17 Травня, 2023

У ЄС створять реєстр збитків, завданих Росією Україні. Рішення не підтримали Угорщина, Сербія та Туреччина

У ЄС створять реєстр збитків, завданих Росією Україні. Рішення не підтримали Угорщина, Сербія та Туреччина

Більш як 40 країн на саміті у Рейк’явіку (Ісландія) європейських лідерів країн-учасниць Ради Європи підтримали створення реєстру збитків, завданих росією під час війни в Україні. До підтримки системи оцінки збитків приєднались ЄС і США, але створення реєстру не підтримали Угорщина, Сербія та Туреччина.

Рада Європи вважає створення реєстру одним з основних заходів щодо притягнення Росії до відповідальності за вторгнення в Україну.

Відповідно до положень системи, громадяни України або органи місцевого самоврядування зможуть повідомляти про збитки, завдані російською агресією в Україні, до реєстру, який базуватиметься в Гаазі.

Найвідчутніший результат зустрічі підписали Франція, Німеччина та Велика Британія, які й відкриють новий офіс для створення реєстру збитків, який дозволить жертвам війни повідомляти про шкоду, яку вони зазнали.

Screenshot 24

Варто нагадати, що крім цього рішення не на користь України, у понеділок, 15 травня, Угорщина несподівано заблокувала виплату восьмого траншу Європейського фонду миру (EPF) в сумі 500 млн євро для зброї, призначеної для України. Керівництво уряду Угорщини зажадало гарантій, що Європейський фонд миру збереже свій глобальний горизонт і в майбутньому, тобто гроші не будуть витрачатися виключно на озброєння України. Уряд Угорщини вже блокував затвердження ще однієї допомоги на 500 мільйонів євро в січні цього року.

Факт блокування у середу, 17 травня, у Відні підтвердив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. Він заявив, що «уряд не затвердить наступний транш Європейської рамкової мирної угоди, доки Україна не виключить OTP зі списку міжнародних спонсорів війни». Він додав, що частково тому вони не підтримують нові санкції, але вони також виступають проти обмежень щодо китайських компаній.

Водночас Словаччину на саміті представляла президент Зузана Чапутова, яка заявила, що «російська агресія проти України суперечить усьому, за що виступає Рада Європи»

«Це пряма загроза миру, безпеці та демократії. Наш обов’язок – припинити цю агресію», – сказала вона.

На саміті вона обговорила з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, канцлером Німеччини Олафом Шольцем та прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем двосторонні відносини, а також про ситуацію в регіоні. Чапутова прагне запевнити європейських лідерів, що Словаччина є надійним партнером.

 

Infopost.Media

Коментарі