18 Квітня, 2022

У Словаччині почали обмежувати подарунки для партій та кандидатів

У Словаччині почали обмежувати подарунки для партій та кандидатів

Кандидати на муніципальних та регіональних виборах, які відбудуться у Словаччині цієї осені, можуть прийняти подарунок та іншу безоплатну виборчу агітацію лише від фізичної особи з постійним місцем проживання в Словацькій Республіці. Також дарунок може бути від юридичної особи, яка перебуває у Словаччині, або від політичної партії, яка офіційно зареєстрована тут.

Про це йдеться в інформації, опублікованій на сайті Міністерства внутрішніх справ Словаччини, повідомляє TASR.

партії Словаччина

Ні кандидат, ні політична партія, яка веде кампанію перед осінними виборами, не можуть прийняти подарунок відразу від кількох інституцій. Вони не можуть отримувати подарунок та іншу безоплатну допомогу у виборчій кампанії від держави, Словацького земельного фонду, муніципалітету чи вищої територіальної одиниці, а також від юридичної особи, засновником якої є держава, Словацький земельний фонд, муніципалітет або вищої територіальної одиниці, або від юридичної особи, в якій держава має хоча б частку власності.

Кандидати та партії не можуть отримувати пожертви від громадської асоціації, фонду, неприбуткової організації, яка надає послуги загального інтересу, неінвестиційного фонду, асоціацій муніципалітетів та організацій з міжнародним інтересом, громадської установи чи європейської політичної партії.

Кандидат зобов’язаний вести спеціальний облік подарунків та інших безоплатних послуг, які йому були надані.

Виборча кампанія має закінчитися не пізніше ніж за 48 годин до дня виборів.


Дата осінніх виборів до органів міського самоврядування та виборів до органів місцевого самоврядування поки невідома. Відповідно до законодавчих термінів вибори мають відбутися 29 жовтня, але ця дата не остаточна і вибори можуть відбутися трошки раніше.

Нові партії у Словаччині

Також стало відомо, що у Словаччині хочуть створити десять нових політичних партій. Повідомлення про збір підписів за створення партій вже опубліковано на сайті Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки, повідомляє TASR.

Здебільшого це партії регіонального характеру.

Серед нових партій – Команда Братислави, Команда Регіону Нітра – Асоціація кандидатів Нітранського краю, За регіони, Сучасний Пряшівський край та інші.

Окрім цих партій проанонсовано створення таких партій, як: Ромська партія, Перезапуск Словаччини, Альтернативу для Словаччини, Наша Словаччина – СД та Спільна ціль.

Зараз у Словаччині налічується понад 160 політичних партій і рухів, з яких понад 90 на стадії ліквідації. Засновники нових партій мають зібрати не менше 10 тисяч підписів, подати їх до Міністерства внутрішніх справ та подати заявку на реєстрацію. Якщо вони виконають усі законні умови, міністерство зареєструє партію.

До речі, за партією Команда Братислави стоїть мер столиці Словаччини Матуш Валло. Наприкінці березня засновники партії заяву на реєстрацію в МВС. За створення цієї партії зібрано вже понад 12 700 підписів.

Нагадаємо, раніше члена Нацради, голову ультраправої Народної партії “Наша Словаччина” Мар’яна Котлебу засудили до шести місяців умовно з 18-місячним випробувальним терміном за висловлювання симпатій до руху, що пригнічує основні права і свободи.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі