fbpx
26 Квітня, 2022

У Придністров’ї в будівлі МДБ сталося кілька вибухів, можлива провокація з боку Росії

У Придністров’ї в будівлі МДБ сталося кілька вибухів, можлива провокація з боку Росії

У понеділок, 25 квітня, у будівлі міністерства державної безпеки в придністровському регіоні Молдови (невизнана Придністровська Молдавська Республіка), пролунала серія вибухів. Це сталось через кілька днів після заяв Кремля, що підтримуваний Росією регіон може бути втягнутий у війну в Україні.

Представники МВС регіону заявили, що будівлю обстріляли невідомі з гранатометів. Про це повідомляють місцевий телеканал TSV та Newsmaker, демонструючи фото залишеного на місці гранатомета.

Так, у будівлі в Тирасполі вибиті вікна та двері, на місці події були працювали пожежні бригади. Згідно з заявою уряду Придністров’я та повідомленнями місцевих ЗМІ, повідомлень про постраждалих немає.

Photo 2022 04 25 18.30.45

У Бюро реінтеграції Молдови заявили, що вибухи, що відбулися в Тирасполі, в будівлі місцевого МДБ — привід для створення напруженості в придністровському регіоні.

“Мета сьогоднішнього інциденту — створити привід для загострення ситуації у сфері безпеки у придністровському регіоні, який не контролює конституційна влада. У цьому контексті Бюро реінтеграції закликає зберігати спокій і разом із компетентними органами продовжує стежити за розвитком ситуації”, — йдеться у заяві.

Головне управління розвідки міноборони України вважає, що вибухи в Тирасполі 25 квітня були “спланованою провокацією російських спецслужб”. Відомство також опублікувало документ із міністерства внутрішніх справ Придністров’я, з якого випливає, що за три дні до інциденту в Тирасполі місцеві чиновники запитували інформацію про “захищений пункт управління цивільної оборони” у Кам’янці та Кам’янському районі.

Frm9twixeaq L I

Контекст події

Зазначимо, що протягом останніх тижнів російські війська просунулися, щоб перекрити доступ України до моря. Цей крок західні військові експерти інтерпретують як спробу створити сухопутний коридор з підконтрольного Росії Донбасу через Крим до Придністров’я.

Москва планує захопити південь України та відкрити шлях до Придністровського регіону Молдови в рамках “другого етапу” своєї “військової операції”. Про це минулого тижня повідомило командування Центрального військового округу (CFD) Росії.

“Контроль над півднем України – це ще один вихід у Придністров’я”, – заявив виконувач обов’язків командувача CFD Рустам Міннекаєв у заяві, яку передають ТАСС та Інтерфакс.

Тоді Міннекаєв стверджував, що там є докази “утиску” російськомовного населення. Цей наратив Росія раніше використовувала у заявах про начебто утиски російськомовного населення у Донецькій та Луганській областях на сході України.

Тим часом українські чиновники попереджають, що Росія потенційно може використати регіон для нападів на Західну Україну.

Реакція Молдови на заяви Кремля

“Наше робоче припущення полягає в тому, що Молдова не є мішенню для військових дій, і [ми] не бачимо причин, чому б на нас нападали”, — сказав минулого місяця міністр закордонних справ країни Ніку Попеску. – “У той же час ми, як уряд, зобов’язані готуватися до всього спектру сценаріїв – і це, звісно, ​​включає негативні сценарії”.

Молдова покладає надію на членство в ЄС, хоча і не пішла за Україною та Грузією у вимаганні вступу до НАТО. Більшість молдован розмовляють румунською та російською мовами, і, як повідомляється, половина з них отримали румунські паспорти.

Придністров’я ж, яке вимагало визнання незалежності на початку березня, вважається за міжнародним правом частиною Молдови. Утворення, яка контролюється проросійськими сепаратистами і містить російські військові бази та склади зброї, межує із західною Україною.

Нагадаємо, що з початку війни в Україні значно зросла кількість жителів Придністров’я, які бажають отримати молдовський паспорт. Черги до відділення Агентства з держпослуг у окремих населених пунктах зросли вдвічі.

 

InfoPost.Media

Фото: Newsmaker, Simon Ostrovsky / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі