12 Квітня, 2022

У Празі “декомунізують” вулицю радянського маршала Конєва

У Празі “декомунізують” вулицю радянського маршала Конєва

Вулиця Праги, розташована у районі Жижков (Прага-3), названа на честь радянського маршала Івана Конєва, може змінити назву. Як повідомив прес-секретар районної мерії Павло Троян, розглядається варіант присвоєння вулиці імені першого мера Жижкова Карла Гартіга (Karel Hartig).

Адміністрація району має намір обговорити питання перейменування з місцевими мешканцями та підприємцями, пише портал Idnes.

конев3

Раніше це питання вже піднімалося – люди вимагали перейменувати вулицю, названу на честь маршала Конєва, з урахуванням двоякої ролі, яку він відіграв у історії Європи ХХ століття. Проте районна адміністрація щоразу відхиляла цю пропозицію, вказуючи, що на цій великій вулиці в районі Жижків проживає близько 7000 осіб, і перейменування викликало б надто багато складнощів.

Демонтаж у 2020 році пам’ятника Івану Конєву, який з 1980 року стояв на площі Інтербригади, у шостому районі Праги, спричинив кризу в чесько-російських відносинах.

На вулиці Конєва також встановили інформаційну табличку, де перерахували “заслуги” російського маршала. Окрім того, що він був командувачем 1-го українського фронту, частини якого 9 травня увійшли до Праги. Конєв восени 1956 року керував придушенням Угорського повстання радянською армією.

“Навесні 1968 року очолив військову делегацію, члени якої, окрім іншого, займалися в Чехословаччині військовою розвідувальною діяльністю перед серпневим вторгненням військ країн Варшавського договору”, – йдеться на табличці.


Нині дізнатись думку місцевих жителів адміністрація району збирається шляхом анкетування.

Перейменувати вулицю пропонують на честь першого мера Жижкова Карла Гартіга (1833–1905) – архітектора, чеського патріота, який багато зробив для Праги та відродження пам’яті Яна Гуса та руху гуситів.

Додамо, що раніше у Празі перейменували вулицю Korunovacni, на якій знаходиться посольство Росії. Тепер вулиця носитиме назву “Українських героїв” (Ukrajinských hrdinů). Таку ініціативу висунула мерія 6-го округу Праги.

 

InfoPost.Media

Фото: Idnes


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі