fbpx
08 Лютого, 2022

У парламенті Словаччини депутат Медвецьки вилив на прапор України воду (ВІДЕО)

У парламенті Словаччини депутат Медвецьки вилив на прапор України воду (ВІДЕО)

Сьогодні у словацькі депутати зібрались у парламенті Словаччини на позачергове засідання, на якому було заплановано затвердити оборонну угоду зі США.

Сесія парламенту почалася з того, що депутати не дозволили Генпрокурору Словаччини Марошу Жилінці виступити в парламенті. Генпрокурор мав 35 зауважень до угоди зі США і в цілому Генпрокуратура не підтримала угоду.

Опозиція вважає цю угоду можливою втратою суверенітету. Депутати від партій SMER, Hlas та Народної партії Наша Словаччина неодноразово блокували трибуни, зривали виступ міністра оборони Словаччини Ярослава Надя і не давали виступати представникам провладних партій та влади.

Потім депутати від ультраправої партії Народна партія Наша Словаччина Петер Крупа та Андрей Медвецьки заблокували трибуну і розтягнули перед мікрофоном прапор Словаччини.

прапор України у парламенті Словаччини

Натомість представники партії Свобода та Солідарність (SaS) Яна Циганікова та Мирослав Жіяк розтягнули перед трибуною прапор України.

Після цього депутат Медвецьки взяв пляшку води і почав обливати прапор України, а потім і депутатів, які його тримали.

273555903 478950997021315 6759540223996757669 N

Головуючий вже вдруге зробив вимушену перерву у засіданні.

Під час вимушеної перерви опозиція провела багатолюдний мітинг під стінами парламенту.

По перерві до виступу записалося понад 30 депутатів. Було вирішено, що голосування щодо угоди буде проводитися об 11 годині у середу, 9 лютого.

Ситуацію в парламенті прокоментував міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок, який наразі з офіційним візитом знаходиться в Україні. За його словами, угода зі США не тільки про безпеку Словаччини, а й про намагання завадити радикалам за підтримки опозиційних партій розвернути зовнішньополітичний напрямок країни.

“Кілька тижнів істерії та залякування людей через оборонний договір зі США перетворилися на повстання опозиції та радикалів у парламенті. Насправді важко навести різницю між ними. Мені прикро і ще більше соромно, що це сталося під час моїх переговорів у Києві. Приносимо вибачення дипломатичним шляхом”, – зазначив він.

Що означає оборонна угода Словаччини та США?

Угода зі США була підписана 3 лютого у США. Підписав її міністр оборони Словаччини Ярослав Надь та держсекретар США Ентоні Блінкен. Угоду прийняв уряд Словаччини, але її ще має затвердити Народна рада та Президент Зузана Чапутова.

Чапутова вже повідомила, що готова затвердити угоду.

Угода дозволить Збройним силам США використовувати військові аеропорти Малацьки-Кучина та Сляч або інші узгоджені об’єкти та будівлі.

Серед іншого за умовами угоди Збройні сили США зможуть використовувати узгоджені засоби для навчань, маневрів, транзиту, розміщення особового складу та розгортання сил. Також угода дозволяє транспортувати, розгортати та зберігати оборонну техніку, припаси та матеріали в узгоджених об’єктах і будівлях. При цьому Словаччина має отримувати інформацію про поставки та постачальників заздалегідь.

Чому опозиція проти

Парламент Словаччини – Народна рада – складається із 150 депутатів. Наразі 53 депутати належать до партії “Звичайні люди” (OĽaNO), які створили коаліцію з партією “Ми родина” (Sme Rodina), яка представлена у парламенті фракцією з 17 депутатів. Власне, спікером парламенту є представник партії Sme Rodina Борис Коллар. Забезпечує коаліційну більшість фракція ліберальної партії Свобода і солідарність (SaS), у якої 13 депутатів.

Головною опозиційною фракцією в парламенті Словаччини є фракція лівоцентриської партії колишнього прем’єр-міністра Роберта Фіцо SMER-SD (Smer — sociálna demokracia). В опозиції також партія ультранаціоналістів Народна партія Наша Словаччина (Kotleba — Ľudová strana Naše Slovensko, ĽSNS), очолювана націоналістом Маріаном Котлебою. Обидві опозиційні партії мають чітко виражену проросійську позицію.

Саме колишній прем’єр-міністр Словаччини Фіцо раніше заявляв, що у разі підписання угоди з США на території Словаччини проходитимуть тренування українські повстанці-націоналісти.

Проте варто додати, що за останнє десятиліття ніхто не сприяв посиленню відносин між Словаччиною та НАТО, і особливо США, більше, ніж попередні уряди. Їх якраз і очолювали Роберт Фіцо та Петер Пеллегріні за участі партій Smer та Словацької національної партії (SNS).

Зауважимо, що згідно з останнім дослідженням громадської думки, 44% словаків вважають джерелом напруги в Україні саме США та НАТО, а не Росію.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі