14 Квітня, 2022

У Молдові заборонили георгіївську стрічку та символи Z і V

У Молдові заборонили георгіївську стрічку та символи Z і V

Парламент Молдови 14 квітня проголосував за заборону в країні георгіївської стрічки та знаків Z та V як символів російської агресії в Україні.

Поправки до Кодексу про правопорушення, що передбачає, у тому числі, заборону вказаних символів, підтримали 53 депутати від парламентської коаліції. Про це повідомляє Newsmaker.

Screenshot 38

Відповідно до прийнятого законопроекту, за виготовлення, продаж, розповсюдження, а також публічне використання символів Z, V та георгіївської стрічки у Молдові фізосіб каратимуть штрафом від 4,5 тис. до 9 тис. леїв (від 28,9 тис. грн. до 57,8 тис. грн.) або від 30 до 60 годин неоплачуваних громадських робіт. Юрособам та посадовцям загрожують штрафи від 9 тис. до 18 тис. леїв (28,9 – 115,6 тис. грн.).

У ході голосування депутати-комуністи влаштували протест біля трибуни парламенту, вийшовши до неї із плакатом із зображенням георгіївської стрічки та написом “День Перемоги святий. Не чіпайте символи Перемоги”. Лідер комуністів Володимир Воронін назвав дії правлячої коаліції ганьбою.

У відповідь на заяву Вороніна депутат від провладної партії PAS Раду Маріан сказав, що йому “соромно, коли цей символ наносять на танки, що цей символ став символом російської армії, яка веде війну проти України.

“Ми не можемо миритися з тим, щоб символи, які пропагують війну, використовували у Молдові”, – зазначив депутат.


Блок комуністів та соціалістів заявив, що оскаржуватиме конституційність прийнятого законопроекту. Він має вступити в силу після підписання президентом Молдови.

Нагадаємо, раніше у Молдові розпочали “профілактичні” заходи, спрямовані на уникнення розхитування ситуації в країні. Служба інформації і безпеки Молдови СІБ почала виявляти осіб та сайти, діяльність яких на тлі війни в Україні може розхитувати ситуацію у Молдові.

 

InfoPost.Media

Фото: Newsmaker


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі