fbpx
20 Квітня, 2022

У Молдові можуть продовжити надзвичайний стан через війну в Україні

У Молдові можуть продовжити надзвичайний стан через війну в Україні

На засіданні 20 квітня в уряді Молдови обговорили можливість продовжити ще на 60 днів режим надзвичайного стану. Його запровадили у країні 24 лютого через війну в Україні.

Як зазначила прем’єр-міністр Наталія Гаврилиця, рекомендувати продовжити НП раніше домовилися члени комісії з надзвичайних ситуацій, на пропозицію міністра внутрішніх справ Ганни Ревенко. Про це повідомляє Newsmaker.

“Військові дії в Україні продовжуються вже понад 50 днів, а чітких прогнозів щодо покращення ситуації немає. Переговори між сторонами конфлікту не дають результатів. У цих умовах можливе різке погіршення ситуації, що серйозно впливає на безпеку у регіоні. Згідно з наявною інформацією, військові дії переміщуються на схід України, також є ризик, що вони торкнуться півдня країни, Одеської області, яка знаходиться в безпосередній близькості від кордонів Молдови”, — наголошується в пропозиції голови МВС.

уряд Молдови

Гаврилиця зазначила, що підтримує пропозицію продовжити надзвичайний стан.

“На сьогоднішньому засіданні комісії з НС ми проаналізували всі звіти установ та всі наявні ризики. Тому всі члени комісії рекомендують продовжити НП”, – додала вона.

Відповідно до процедури, уряд має передати парламенту рекомендацію продовжити режим НС ще на 60 днів, починаючи з 25 квітня, коли закінчиться термін НП, прийнятого 24 лютого. Якщо депутати схвалять рекомендацію кабміну та комісії, то воно набуде чинності після публікації в офіційному виданні уряду Молдови.

Нагадаємо, з початку війни в Україні значно зросла кількість жителів невизнаного Придністров’я, які бажають отримати молдовський паспорт. Черги до відділення Агентства з держпослуг у окремих населених пунктах зросли вдвічі.

 

InfoPost.Media

Фото: Олена Іванців, Ґрати


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі