Цього року в секторі туризму та гостинності спостерігається дефіцит кадрів. Уряд Греції вирішив запропонувати біженцям, які шукають притулок з України, заповнити ці вакансії.
Повідомляється, що Греції складно впоратися з масовим напливом туристів після послаблення карантинних заходів, тому країна звернулася до українців, щоб вони заповнили прогалину у сфері обслуговування (насамперед шукають кухарів та прибиральників). Про це пише The National Herald.
Наприклад, готельна група Sani/Ikos вже оголосила про свій намір запропонувати роботу та безкоштовне проживання для 300 українським працівникам, а інша готельна група прагне заповнити 200 вакансій на островах Кос, Родос та Кріт.
“Ми зв’язалися з туристичним офісом у Польщі, який працює з багатьма українцями”, — сказав керівник агенції з найму.
Він додав, що цього року у секторі спостерігається значний дефіцит кадрів.
Це різко контрастує з тим, як греки та інші туристичні працівники на острові Міконос скаржаться на убогі умови життя та низьку оплату. Деякі кажуть, що живуть у своїх автомобілях, хоча ресторани та бари іноді просять до 1000 євро за пляшку шампанського. Заробітна плата покоївки у Греції (о. Парос) також складає близько 1000 євро.
У квітні почесний президент Грецької туристичної конфедерації (SETE) Андреас Андреадіс повідомив, що понад 50 000 робочих місць у сфері гостинності все ще залишаються відкритими.
З початку повномасштабної війни до Греції прибули 27 283 українця, з них 7 185 неповнолітніх.
Раніше ми розповідали історію Афіни Хаджинової, яка втекла з Маріуполя з мінімумом необхідних речей для небезпечної подорожі подалі від російських бомб. Позаду залишився цілий архів, що документує історію румунів, частини етнічного грецького населення, яке проживало на півдні України протягом поколінь. Це одна з найбільших і найстаріших груп етнічних греків за межами Греції.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.