05 Квітня, 2022

У Будапешті невідомі пошкодили фотовиставку про війну в Україні (ФОТО)

У Будапешті невідомі пошкодили фотовиставку про війну в Україні (ФОТО)

У неділю ввечері на площі Жигмонда Моріца в Будапешті було знищено виставку під відкритим небом, яку створили із фотографій українських біженців.

Про це з посиланням на Azonnali.hu повідомляє index.hu.

фотовиставка

Тиждень тому виставку відкрили мер Будапешта Гергей Карачонь, міський голова Уйбуди Імре Ласло та посол України в Угорщині Любов Непоп. Під час промов, які звучали на відкритті виставки, переривалися проросійськими вигуками, а тепер невідомі пошкодили виставлені фотографії та зробили на них надписи зі словами “зрада”, ставлячи під сумнів достовірність кадрів.

Тиждень тому під час відкриття заступник мера XI району столиці Угорщини Ріхард Барабаш розповів, що до нього звернулося посольство України з ідеєю організувати виставку з фотодоказами про те, як Росія “агресивно знищує свого сусіда”, порушуючи будь-які норми міжнародного права.

Голова адміністрації Уйбуди Імре Ласло зазначив, що ці фотографії зображують шокуючу реальність, в якій “жорстокий агресор зупиняє звичайний хід часу і робить навколишній простір порожнім, сірим і страшним”.

“Від того як довго ці образи будуть свідками української дійсності, залежить майбутнє Європи. Ніхто не може дозволити собі відвернути свій погляд від страждань громадян України”, – зазначив Імре Ласло під час відкриття фотовиставки.

У заході взяла участь посол України в Угорщині Любов Непоп, яка назвала дуже важливим, аби люди розуміли, що відбувається в сусідній країні.

“Україна перебуває під ударами ворога більше місяця, бомбардують лікарні, вбивають матерів і дітей, під бомбами школи, театр у Маріуполі, в якому сховалися мирні жителі”, – сказала українська дипломатка, подякувавши угорському народу за солідарність і підтримку, попросивши розуміння та подальшої допомоги.

Посол сказала, що часто чує від угорців, що “це не їхня війна”, до якої Угорщина не має жодного відношення, у той же час 71% росіян підтримують війну в Україні, а 86% підтримують напад на країну НАТО або ЄС.

Любов Непоп зазначила, що не можна залишатися “поза війною”, і для того, щоб настав мир слід зупинити агресора. Адже якщо Україна не вистоїть, російські війська підійдуть впритул до кордонів з Угорщиною.

Посол підкреслила, що Україна не просила угорських солдатів їхати за неї воювати. Проте, аби зупинити російську армію, українцям потрібна була зброя та захист. І коли Угорщина допомагає Україні, вона допомагає і угорцям на Закарпатті, які воюють в українській армії за рідну землю.

За словами мера Будапешті Гергея Карачоня, цілком зрозуміло, що російський президент Путін роками готувався до цієї агресії.

“Те, що він мав військовий, економічний та політичний простір для маневру, частково і завдяки тому, що уряд Угорщини також протягом останніх дванадцяти років проводив пропутінську політику”, – зазначив Карачонь.

Мер назвав це обурливим, коли хтось намагається протиставити людству особисті інтереси угорців, заявивши, що Угорщина не зацікавлена в тому, щоб дозволити Путіну чи будь-якому іншому «військовому агресору вільно ганяти свої танки по територіям інших країн”.

У своєму виступі Гергей Карачонь зазначив, що Угорщина є частиною найбільшої міжнародної організації з безпеки.

“Тому якщо хтось говорить про те, що Угорщина має бути нейтральною в цій ситуації, це ставить під сумнів цей міжнародний альянс”, – сказав Ґергей Карачонь.

Варто додати, що наприкінці березня українська асоціація “Єдність” організувала в Будапешті акцію біля меморіалу “Взуття на річці Дунай”. Активісти вшанували пам‘ять загиблих у Маріуполі від рук російських військових.

 

InfoPost.Media

Фото: Іndex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі