fbpx
23 Травня, 2022

Спільний митний контроль та швидкісна залізниця: про що домовились президенти України і Польщі

Спільний митний контроль та швидкісна залізниця: про що домовились президенти України і Польщі

Україна та Польща запровадять спільний митний контроль. Президенти України та Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда досягли домовленості про двосторонню угоду, яка спростить перетин кордону між країнами.

Про це заявив Зеленський у відеозверненні за підсумками 22 травня.

“Досягнуто і рішення, яке революційно змінює порядок на нашому кордоні. Запроваджуємо з Польщею загальний митний контроль”, – сказав президент. – “Це також початок нашої інтеграції у спільний митний простір Євросоюзу. Тобто справді історичний процес”.

Анджей Дуда і Володимир Зеленський

За його словами, це рішення значно прискорить проходження процедур на кордоні, а також прибере більшість корупційних ризиків.

“Нинішня війна показала також, що між нашими країнами – не найкраща мережа доріг. Час надолужити це запізнення, польсько-український кордон має об’єднувати, а не роз’єднувати, це має бути наша велика мета”, – зазначив Анджей Дуда.

Крім того польський президент закликав організувати швидкісне залізничне сполучення між Києвом і Варшавою.

Крім того Володимир Зеленський висловив вдячність Анджею Дуді за спільну з лідеркою Словаччини ініціативу переконувати європейських колег, які все ще вагаються щодо статусу країни-кандидата на членство ЄС для України.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури України та Державна прикордонна служба України вирішили виділити один із західних пунктів пропуску на кордоні тільки під рух бензовозів. Необхідність формування так званої “паливної смуги” виникла через недостатній об’єм палива на українському ринку.

 

InfoPost.Media

Фото: Jakub Szymczuk/KPRP /PAP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі