fbpx
19 Травня, 2022

Соціальний експеримент: малозабезпеченим полякам виплачуватимуть по 280 євро

Соціальний експеримент: малозабезпеченим полякам виплачуватимуть по 280 євро

Асоціація прикордонних громад Вармінсько-Мазурського воєводства Польщі щомісяця видаватиме 1300 злотих (280 євро) тисячам поляків, щоб визначити, як універсальний базовий дохід впливає на їхнє життя.

Щомісячний дохід буде розподілятися між пільговиками, які проживають у комунах, розташованих на півночі країни, неподалік від кордону з Росією, пише Euractiv.

Yak Ukrayintsyam Otrymaty Odnorazovu Finansovu Dopomohu V Polshchi

Гроші видаватимуться незалежно від сімейного стану, освіти чи місця проживання для зменшення соціальної нерівності та стимулювання економіки. Експеримент також враховуватиме професійну, соціальну та освітню діяльність, питання добробуту мешканців, які отримують щомісячні виплати.

Інші країни випробували подібні програми доходів, які в деяких випадках дали позитивний ефект.

Наприклад, в Індії жителі восьми сіл отримували щомісячні виплати від штатів з 2011 по 2012 рік і спостерігали підвищення рівня їх гігієни, харчування та здоров’я. Жителі села почали більше працювати, розвивали свій бізнес і навіть створювали професійні кооперативи разом з іншими бенефіціарами програми. Витрати на алкоголь також значно скоротилися.

“Це спростовує одне із поширених у суспільстві упереджень про те, що якщо ми даємо гроші безпосередньо в руки, люди витрачатимуть їх на алкоголь”, – зазначив економіст і член Національної ради партії Lewica Razem д-р Міхал Шліндер. – “Інші соціальні експерименти також підтверджують, що це упередження не підтверджується фактами”.

Подібні експерименти також відбулися в Німеччині та Фінляндії.

Нагадаємо, раніше в ЄС визначили, що Європейський Союз повинен “мотивувати” українців, які втекли від війни у ​​своїй країні до Польщі, переїхати до інших країн союзу.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі