02 Травня, 2022

Словаки не хочуть відключення від російських газу та нафти – ОПИТУВАННЯ

Словаки не хочуть відключення від російських газу та нафти – ОПИТУВАННЯ

Близько 62% словаків не згодні з тим, що країна має відключитись від російського газу та нафти, якщо їм доведеться платити при цьому вищі ціни за енергоносії.

Про це йдеться в опитуванні, підготовленому агентством “Фокус” для телеканалу “Markíza”.

Ilustraèná Snímka Zákaznícke Centrum Slovenský Plynárenský Priemysel Spp Mlynské Nivy

Серед тих, хто погоджується припинити імпорт російського газу та нафти, лише 7% респондентів схвалюють негайне відключення. Ще 25% схвалили б поетапну відмову впродовж кількох років, що насправді є найбільш реалістичним сценарієм.

 


Відключення від російської енергетики в основному підтримують виборці коаліції


 


Офіційний план Єврокомісії передбачає припинення споживання газу з Росії до 2027 року, а потім нафти. Однак міністр економіки Словацької Республіки Ріхард Сулик визнає, що це могло б статися і раніше.

Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер нещодавно заявив, що буде великим успіхом, якщо Словаччина зробить це до кінця наступного року.

Найбільшими прихильниками негайного або поступового припинення поставок енергетичної сировини з Росії є провладна партія OĽaNO (61%) і Progressive Slovakia (60%).

Більшість виборців SaS (54%) також підтримують цей крок. Сам Ріхард Сулик більш обережний з цього питання у публічних заявах, за що заслужив критику з боку частини виборців. Він неодноразово зазначав, що негайне відключення від російського газу призведе до краху словацької промисловості.

Негайне відключення переважно підтримують прогресивні виборці (26%).

постачання газу в Словаччину

Давайте почекаємо, поки це зроблять інші

Більшість виборців іншої коаліційної партії SME RODINA (“Ми – сім’я”) вже не згодні з відключенням російського газу та нафти (55%), навіть з поступовим відключенням.

Ще більший опір цьому кроку є серед виборців партії Hlas (69%), SMER – SD (81%) та Republika (93%).

 


Ставлення більшості словаків парадоксально жорсткіше, ніж у лідерів опозиції.


 

Лідер SMER – SD Роберт Фіцо, наприклад, відкидає негайне припинення поставок російського газу та нафти. Але визнає, що Словаччина повинна продовжувати диверсифікацію.

“Це питання часу, це не можна зробити за одну ніч”, – сказав він на прес-конференції в п’ятницю, 29 квітня.

Наразі Словаччині загрожує припинення постачання газу з Росії, якщо оплати не будуть здійснюватись в рублях. З цієї ж причини “Газпром” вже припинив поставки до Польщі та Болгарії.

Очікується, що Словаччина заплатить за газ 20 травня. Таким чином, Словаччина є однією з останніх країн Європи, яка виконала свої зобов’язання у квітні. Тому словацький уряд може почекати, щоб побачити кроки інших країн та чи будуть якісь скоординовані дії в ЄС. Це також нинішня стратегія Мінекономіки Словаччини.

Сулик стверджує, що російський банк відкрив рахунок у Словаччині в рублях, але він ще не активований, оскільки керівництво газового оператора SPP не погодилося з відкриттям рахунку.

На даний момент сховища Словаччини заповнені на 22%, чого їй мало б вистачити до осені. Найімовірнішою короткостроковою альтернативою є імпорт скрапленого газу.

Нагадаємо, раніше уряди Словаччини та Чехії прийняли рішення відмінити субсидії на газові котли для населення.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR – Pavel Neubauer


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі