14 Червня, 2022

Словацький прем’єр закликав Німеччину прийняти Україну до ЄС “без ярликів”

Словацький прем’єр закликав Німеччину прийняти Україну до ЄС “без ярликів”

Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер заявив, що підтримує амбіції України стати членом ЄС, але “не повинно бути ярликів”. Про це він заявив після зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Берліні.

Геґер 13 червня відвідав столицю Німеччини, щоб від імені трьох країн перед самітом Європейської Ради переконати Шольца щодо членства України в ЄС.

Едуард Хегер та Олаф Шольц

Поїздка словацького прем’єра стала першим двостороннім візитом до Берліна за чотири роки.

“Ми повинні усвідомити, що розширення є необхідним”, – сказав Геґер у інтерв’ю німецькій газеті Welt. – “Світ потребує, щоб Європа була сильною. І країни чекають”.

Натомість Шольц на прес-конференції з Геґером уникнув чіткої відповіді щодо заявки України на членство, лише сказавши:

“Ми, як ЄС, продовжуємо те, що ми зробили досі: діяти в єдності”.

Російський газ та німецьке ППО для Словаччини

Політики обговорили також співпрацю в енергетиці та безпеці.

Геґер попросив Шольца про солідарність у разі різкого припинення постачання російського газу. За його словами, Словаччина має бути впевнена, що її партнери допоможуть у разі раптового припинення імпорту газу. Крім того Словаччина зацікавлена ​​в потужностях LNG-терміналу, який планує побудувати Німеччина.

Варто додати, що Німеччина разом з Нідерландами у квітні відправила до Словаччини систему протиповітряної оборони Patriot. Це дозволило Словаччині відправити в Україну свою стару систему протиповітряної оборони С-300. Геґер попросив Шольца дозволити Україні зберегти систему Patriot “до потреби”. На це Шольц зазначив, що Німеччина розглядає надання системи Patriot Словаччині як довгострокову допомогу.

Під час своєї поїздки Шольц також сказав, що “Німеччина хоче захистити НАТО, і тому ми намагаємося бути присутніми у східній частині НАТО”. За його словами, Німеччина “захищатиме кожен сантиметр території НАТО, якщо це буде необхідно”.

Прем’єр-міністр Словаччини після зустрічі також розповів про ще більше угод про обмін на кшталт тієї, яка була здійснена для системи Patriot, призначеної для України.

“Ми обговорюємо угоду, за якою Німеччина надасть нам бронетехніку, а потім ми передамо свою техніку Україні”, – пояснив Геґер. 

Варто нагадати, що на початку квітня словацький прем’єр Едуард Геґер та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відвідали Київ “із конкретною пропозицією допомоги, яка полягає в тому, щоб отримати перспективи щодо вступу України до Європейського Союзу”. Також словацький уряд підготував пропозиції транспортування зернових з України до ЄС.

 

InfoPost.Media за матеріалами Politico, Die Welt

Фото: Tobias Schwarz/AFP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі