fbpx
21 Травня, 2022

Словаччина виділить 15 млн євро на дослідницьку та наукову роботу вимушеним переселенцям з України

Словаччина виділить 15 млн євро на дослідницьку та наукову роботу вимушеним переселенцям з України

У рамках допомоги Україні Урядовий офіс Словацької Республіки розпочав конкурс для університетів та наукових установ на суму 15 мільйонів євро. Його мета – підтримати дослідників, які прибули із зони ризику у зв’язку з війною в Україні.

Про це TASR повідомили у відділі досліджень, розробок та інновацій Центрального офісу Словацької Республіки.

науковці у Словаччині

“Цей конкурс передбачений для наукових співробітників з України, які мають потенціал для збагачення словацького наукового середовища. Це не гуманітарна допомога, оскільки нам потрібні провідні дослідники у Словаччині, але ми маємо довгострокову проблему залучення талантів та інтернаціоналізації науки, досліджень та освіти”.— сказала Міхаела Кршкова, генеральний директор відділу розвитку та інноваційних досліджень Центрального офісу Словацької Республіки, команда якої підготувала конкурс.

Вона додала, що вчені, які постраждали від конфлікту в Україні, також отримають гарантію роботи на кілька років за підсумками цього конкурсу.

Фінансову підтримку може отримати університет або науково-дослідна установа, яка залучила дослідника з огляду на ситуацію в Україні. При цьому, в Урядовому офісі додали, що крім українських вчених, це можуть бути, меншою мірою, дослідники з Росії, Білорусі та Молдови, якщо їм загрожує військовий конфлікт.

Фінансування доступне для науковців на різних етапах їхньої кар’єри: ​​докторантів, науковців та старших наукових співробітників, у тому числі викладачів університетів. Кількість заяв від наукової установи необмежена.

“Ми віримо, що зможемо підтримати залучення до 150 дослідників у рамках цього конкурсу”, — сказав Людовіт Пауліс, державний секретар Міністерства освіти, науки, досліджень і спорту Словацької Республіки.

У підготовці конкурсу взяло участь Міністерство освіти Словаччини. Фінансову підтримку на дослідження будуть виплачувати протягом 36 місяців. Для докторантів – 48 місяців.

Конкурс триватиме до вичерпання коштів, але не пізніше 31 грудня.

За повідомленням словацьких рекрутингових агентств, роботи у Словаччині вистачить і місцевим мешканцям, і вимушеним переселенцям з України. За прогнозами словацьких роботодавців, українці можуть стати тією робочою силою, яка заповнить посади, що не цікавлять словаків.

 

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі