fbpx
27 Грудня, 2021

Словаччина намагається вирішити проблему нестачі ІТ-фахівців за рахунок кваліфікованих студентів з України

Словаччина намагається вирішити проблему нестачі ІТ-фахівців за рахунок кваліфікованих студентів з України

У багатьох країнах відчувається нестача фахівців у галузі інформаційних технологій і держави вирішують цю проблему двома шляхами – покращуючи підготовку ІТ-фахівців або залучаючи іноземних спеціалістів. В обох випадках Словаччина є відносно слабкою.

Про це в інтерв’ю TASR розповів президент Асоціації ІТ Словаччини (ITAS) Еміль Фітош.

Еміль Фітош

У цьому контексті Фітош звернув увагу на заплановану реформу вищої освіти Словаччини. За його словами, сумнівно, чи принесе ця реформа покращення саме тих напрямів навчання, які є переважно практично орієнтованими.

“При цій реформі професорам, доцентам та асистентам доведеться присвятити себе написанню робіт та навчанню, а не випуску професійних бакалаврів, що в багатьох випадках є цілком достатньою кваліфікацією для інформатика”, – сказав Фітош.

Він проілюстрував це на прикладі Естонії, де 70% ІТ-фахівців закінчують навчання на бакалавраті, а потім йдуть на практику.

Другий шлях вирішення проблеми нестачі ІТ-спеціалістів – залучення їх з-за кордону.

“Так працює Чехія, яка вже залучає студентів, а потім ІТ-спеціалістів із-за кордону. Так працює Польща, де є багато фахівців людей з України і зараз є багато комп’ютерників з Білорусі”, – розповів Фітош.

Він додав, що Словаччина в цьому плані абсолютно апатична.

“Наша політична риторика полягає в тому, що ми не хочемо сюди іммігрантів, незважаючи на те, що це були б висококваліфіковані люди з великою доданою вартістю. Ми не можемо не розплачуватися за цю риторику”, – сказав Фітош.

Він додав, що ITAS і його партнери створили програму залучення талантів з третіх країн.

“Нам вдалося залучити десятки кваліфікованих ІТ-студентів з України до Словаччини, ми працюємо над приходом молдавських фахівців. Однак держава допомагає нам лише обмеженою мірою, відсутня системна підтримка подібних проектів. – підсумував Фітош.

Подібні тези про необхідність переформатування словацької економіки та підсилення технологічного сектору під час ІІ-го форуму ідей та рішень “Re:Open Zakarpattia” заявляв Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін. За його словами, Словаччина не хоче залишатись суто виробником легкових автомобілів і планує розширити сферу своїх промислових інтересів. Саме тому Словаччина хоче відкрити у себе філії українських технологічних компаній.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі