25 Квітня, 2022

Словаччина хоче перейти на власний уран, щоб зменшити залежність від Росії

Словаччина хоче перейти на власний уран, щоб зменшити залежність від Росії

Міністр економіки Словацької Республіки Річард Сулік заявив, що видобуток урану на сході країни може стати рішенням для зменшення залежності від поставок російського ядерного палива.

Наразі Словаччина імпортує уран з російської компанії “TVEL” – дочірньої компанії державного гіганта “Росатом”, яка є найбільшим постачальником палива для реакторів типу ВВЕР-440. Уран є основним інгредієнтом для виробництва ядерного палива, а на Росію разом з Казахстаном припадає більше половини світових поставок. Про це пише Euractiv.

Uhlie Tazba Clanokw

Нинішньою альтернативою TVEL є американська компанія Westinghouse. Вона пройшла сертифікацію в 2018 році і лише минулого року підписала свій перший контракт. Хоча компанія має виробничий завод у Швеції, аналітиків хвилює здатність компанії виробляти необхідну кількість палива.

Словаччина має два визначних родовища урану – обидва на сході країни.

Але за словацьким законодавством жителі довколишніх сіл мали б погодитися на видобуток. Громадяни раніше категорично не погоджувалися з видобутком і розвідкою родовищ у 2005-2015 роках. Тоді канадська компанія Tournigan Energy була зацікавлена ​​в інвестуванні в такі шахти.

Навіть якщо громадяни погодяться або уряд змінить закон, може знадобитися кілька років, щоб розпочати видобуток корисних копалин.


“Якщо всі дослідження та оцінки будуть на користь дозволу на видобуток, шахта теоретично може бути відкрита через три-чотири роки”, – сказав Томаш Балінт, власник компанії, яка брала участь у розвідці двох словацьких родовищ.

Наразі малоймовірно, що видобуток словацького урану міг би вирішити поточний дефіцит ядерного палива.

Слід зазначити, що Словаччина на 100 відсотків залежить від імпорту російського ядерного палива для власних атомних електростанцій. Наразі держава забезпечена ядерним паливом до наступного року.

 

InfoPost.Media

Фото: Pravda.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі