fbpx
30 Березня, 2022

Сійярто звинуватив український уряд у спробі вплинути на вибори в Угорщині

Сійярто звинуватив український уряд у спробі вплинути на вибори в Угорщині

Міністр закордонних справ Петер Сіярто на своїй сторінці у Facebook повідомив, що кілька днів тому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав посла України в Будапешті Любов Непоп “проконсультуватися щодо можливості впливу на вибори в Угорщині”.

Про це він заявив у середу, 30 березня, після засідання уряду. Відповідна публікація з’явилась і на сайті угорського проурядового видання Magyar Nemzet.

“Справа в тому, що міністр закордонних справ України кілька днів тому закликав Посла України в Будапешті провести консультації щодо можливості впливу на результат виборів в Угорщині. Інформація в пресі відповідає дійсності. При цьому угорські ліві негарно провалились. Провалились з тим, що є такі переговори. Постійні переговори між угорськими лівими і українським урядом”, – заявив Сійярто.

277161064 503345987925366 9164995837739743625 N

При цьому угорський прем’єр не уточнив, звідки у нього інформація про зміст розмови між українськими дипломатами.

Також глава угорського МЗС напередодні заявив, що якщо ліві переможуть на виборах, вони негайно почнуть поставки зброї в Україну.

“Це зрозуміло з повідомлення Петра Маркі-Зая у Twitter Президенту України”, – зазначив Сійярто.

Не знайшовши повідомлення, яке мав на увазі Петер Сійярто, на сторінці Петера Маркі-Зая в Twitter, журналісти Telex попросили уточнення безпосередньо у міністра закордонних справ. Однак наразі не отримали відповіді на свої запитання.

На заяву Сійярто відреагували в Посольстві України в Угорщині.

“Україна не втручалася і не буде втручатися у внутрішні справи Угорщини. Угорське видання “Мадяр Немзет” подібними публікаціями намагається втягнути нас у внутрішню боротьбу, але ми не ведемося на цю провокацію. Рекомендуємо виданню припинити нагнітати антиукраїнську істерію, ворогів Угорщини варто шукати в іншому місці”, – йдеться у заяві посольства.

Варто додати також, що минулого року в Угорщині виник скандал щодо шпигунської програми Pegasus проти опозиційних політиків і журналістів. Тоді в уряді Орбана відкрито визнали її використання.

 

InfoPost.Media

Фото: Szijjártó Péter / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі