fbpx
12 Жовтня, 2022

Ruszkik, haza! Українці провели акції протесту у Європі після ракетних обстрілів українських міст

Ruszkik, haza! Українці провели акції протесту у Європі після ракетних обстрілів українських міст

Понеділок, 10 жовтня, у європейських столицях знову пройшов у кольорах українського прапора та із закликами припинити війну в Україні. Сотні українців вийшли під посольства Росії з прапорами та плакатами після масових ракетних обстрілів Росією українських міст – Львова, Києва, Харкова та Одеси.

Так, мітинги відбулись у Будапешті, Варшаві та Празі.

Будапешт та “ruszkik, haza!”

Акція у столиці Угорщини зібрала близько 200 учасників та відбулась у другій половині дня. Співорганізаторами мітингу виступили Українська асоціація “Єдність” та Товариство української культури в Угорщині. 

За словами голови Української асоціації “Єдність” Вікторії Петровської, рішення провести позачергову акцію прийняли о 8:30.

“Від поліції дозвіл ми отримали відразу і на 16-ту годину зібрали народ. Прийшло не так багато людей, як могло бути. Чи то до людей не дійшла інформація, чи то люди втомилися”, – розповідає активістка.

За її словами, серед учасників акції були також з десяток угорців та кілька угорських ЗМІ.

Як повідомили організатори, акція мала одну мету – “змусити світ та Угорщину оголосити Росію терористичною державою”.

“Сьогоднішній жахливий ранок став для всіх суцільним жахом. Ми українці в Угорщині не можемо стояти осторонь! Адже прояви тероризму на нашій українській землі з боку агресора є недопустимими у цивілізованому світі у ХХІ сторіччі” – говорить Вікторія Петровська.

На мітингу з промовою виступила голова Товариства української культури в Угорщині Ярослава Хортяні із закликом до урядів країн світу визнати росію державою-терористом та притягнути винних за військові злочини проти мирного населення України до міжнародного трибуналу в Гаазі.

Варто зазначити, що основні гасла на акції лунали українською мовою, однак лунали вигуки також “ruszkik, haza!” Ця фраза стала одним з гасел угорської революції 1956 року, коли угорці повстали проти комуністичної влади. Для придушення повстання СРСР окупував Угорщину. Агресія супроводжувалась масовими вбивствами мирного населення і нищенням угорських міст.

Також під час акції мітингувальники розгорнули тридцятиметровий український прапор та заспівали гімн України. 

Прага і підняті парасольки

Кілька сотень людей після російських бомбардувань вийшли на протест на Вацлавську площу у Празі. Участь у акції взяли як українці, які живуть у Чехії, та переїхали туди після повномасштабного вторгнення, так і чехи.

Мітингувальники засудили російські ракетні атаки і закликали Захід посилити підтримку України. Організаторами заходу виступили організації “Голос України” та “Громадський Гід”. 

Основною вимогою організаторів акції було посилення поставок оборонного озброєння Україні, зокрема засобів протиповітряної оборони. Водночас вони подякували Чехії за допомогу біженцям.

Учасники мітингу крім українських прапорів та плакатів принесли хрести з назвами українських міст, які в понеділок, 10 жовтня обстріляла Росія. Також під час акції організатори збирали підписи під петицією із закликом визнати Росію терористичною державою.

Символом акції стали підняті парасольки, які символізували протиповітряну оборону.

Акція у Варшаві зібрала поляків і білорусів

Акція протесту пройшла 10 жовтня  і під посольством Росії у Варшаві. За даними польських видань, на місці проведення зібрались не тільки кілька сотень українців, а й поляки та білоруси.

Перед посольством розгорнули великий прапор України з біло-червоним серцем, а багато учасників прийшли з транспарантами англійською мовою “Росія – країна-терорист”. 

Доєднався до акції польський політик та депутат Сейму Міхал Щерба (Michał Szczerba). У своєму виступі він наголосив, що Польща має вжити рішучих кроків для визнання Російської Федерації терористичною державою, а польська влада має вислати російського посла.

 

InfoPost.Media

за матеріалами hvg.hu, aktuality.sk, idnes.cz, rmf24.pl, wydarzenia.interia.pl

Фото: Viktoria Geiger / Facebook, AP/Petr David Josek, idnes.cz, @rochkowalski / Twitter, Olexia Basarab / Facebook, @Bielsat_pl / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі