fbpx
13 Січня, 2022

Румунська націоналістична партія виступила проти уроків про Голокост у школах

Румунська націоналістична партія виступила проти уроків про Голокост у школах

Права націоналістична партія “Альянс єдності румунів” зажадала скасувати обов’язкові уроки про Голокост і сексуальне виховання. Представники партії заявили, що Голокост і статева освіта є “незначними проблемами” і що їх викладання у школах “підірве якість освіти в Румунії”.

Це питання політики підняли після того, як у листопаді 2021 року верхня палата парламенту Румунії значною більшістю голосів проголосувала за те, щоб з 2023 року навчання про Голокост та єврейську історію було обов’язковим у школах, повідомляє Вalkaninsight.

Aur

“Ідеологічні експерименти над дітьми в Румунії мають припинитися! Справжня освіта – це класична освіта, яка сприяє усвідомленню громадянами своїх прав та обов’язків. Також своєї культури, історії та походження”, – йдеться у прес-релізі партії.

Політики стверджують, що запровадження нових уроків про Голокост та статеве виховання нівелює важливість основних предметів.  Серед них природознавство, румунська мова та література, національна історія.

Що являє собою AUR 

Партія AUR має 13 представників у сенаті Румунії, що складається з 136 членів, і 30 у Палаті депутатів, що складається з 330 членів. У неї мало шансів змінити закон, але представники партії таким чином сподіваються чинити тиск на міністерство освіти.

Депутат від Національної ліберальної партії Олександру Мурару заявив, що це не перший випадок, коли AUR “атакує символи демократії”. За його словами, AUR продовжує заперечувати та применшувати Голокост. Її члени пропагують так звані неолегіонерські ідеї та націоналістичний ревізіонізм. Він зазначив, що заперечення Голокосту є незаконним.

“Це недвозначно свідчить про те, що ця партія вже давно вийшла за межі правових рамок, в яких вона діє”, – сказав Мурару.

Слід зазначити, що національна легіонерська держава – фашистський режим, проголошений рухом залізної гвардії (Miscarea Legionara) в Румунії. Він утримував владу кілька місяців у 1940-41 роках. У 2015 році Румунія прийняла закон про заборону руху “Залізна гвардія”.

Національний інститут дослідження Голокосту імені Елі Візеля в Румунії заявив, що “заперечення Голокосту, прикриваючись за депутатською недоторканністю, лише увічнює антисемітську ненависть, політичні наслідки якої призвели до Голокосту”.

Нагадаємо, що у грудні в Румунії понад 1000 робітників залізниці припинили роботу. Президент Федерації профспілок залізничних перевізників Румунії Родріго Максим пояснив, що люди незадоволені тим, що у них дуже низькі зарплати, які не підвищувалися тривалий час.

 

InfoPost.Media

Фото: EPA-EFE/Robert Ghement


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі