fbpx
01 Вересня, 2021

Ромсько-грецька родина виховує в Берегові 56 онуків та сортує в тиждень 1 т сміття

Ромсько-грецька родина виховує в Берегові 56 онуків та сортує в тиждень 1 т сміття

Історія, яку ви зараз прочитаєте, виглядає настільки неймовірною, що в неї не просто важко спершу повірити, – якщо б дуже захотіти, її було би складно навіть вигадати. Але в даному випадку не потрібно ні вигадувати, ні вірити. У правдивості цієї історії ви можете пересвідчитися на власні очі.

Для цього вам достатньо поїхати до закарпатського прикордонного містечка Берегове, але не на один з численних термальних чи винних курортів у місті та околицях, а на… сміттєзвалище.

Img 7637 12

Вартовим тут працює пані Валентина Спірова, при чому офіційно – отримує платню і платить податки.

Більше того, останні 36 років пані Валентина разом з родиною живе чи то поруч зі сміттєзвалищем, чи то вже на його території.

Їхні будинки і господарство, що нагадують невеличке ромське поселення, розташовані за обидвома парканами, які відмежовують сміттєзвалище від міста, однак безпосередньо гори сміття та його викид відбувається значно далі від помешкання пані Валентини.

На цьому моменті, мабуть, варто попередити читачів, що рекомендуємо вмоститись зручніше та зосередитися, бо це ще останні подробиці в цій історії, які можуть вас спантеличити. Автору цих рядків самому було важко прийти до тями після побаченого і почутого.

Так ось, зі слів Валентини Спірової, вона – етнічна грекиня. Хоч це і спантеличує, але додаткових підтверджень цього ми не вимагали, тим паче, що прізвище Спіров, за однією з версій, має якраз грецьке походження.

До того, як переїхати до Берегова, пані Валентина жила в Росії, у Ставропольському краї, і цю інформацію ми не вимагали підтвердити, бо повірити в неї з першого слова, хай би як це дивно не звучало, спонукала її немісцева російська мова, несподівано грамотна та дзвінка.

Так ось, саме в Росії Валентина познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Елемиром – ромом з Берегова з прізвищем Альбок, який приїхав у Ставропольський край на заробітки.

Хоч свої стосунки пара досі офіційно не оформила, кожен живе зі своїм прізвищем, але вони не тільки разом переїхали до Берегова на постійне місце проживання, а й народили 8 дітей, і зараз виховують 56 онуків.

Майже у повному складі ця ромсько-грецька родина живе в 8 будинках при в’їзді на сміттєзвалище, тут ведуть господарство.

– Одна з моїх доньок купила будинок в місті, тому живе окремо. А так ми всі разом тут. Але діти часто їздять на заробітки в Росію та Угорщину, – розповідає пані Валентина.

За її словами, вони не завжди жили, умовно, на сміттєзвалищі. Спершу тут був Берегівський аеродром (60-х роках ХХ століття, були рейси до Ужгород на АН-2), тоді пилорама, на якій пані Валентина спершу і працювала.

Зрештою, їй виділили будинок на цьому місці – перший від заїзду в цьому умовному поселенні. Вже згодом у цій місцевості було облаштовано сміттєзвалище.

Сьогодні родина Альбоків-Спірових живе в 8 будинках, розташованих поруч, має господарство з пари коней, десяток собак, 120 курей, 3 гусей і 4 свиней.

Окрім заробітків у інших регіонах України та закордоном, ромсько-грецька родина заробляє тим, що сортує сміття, – робить те, що мав би робити кожен берегівчанин і кожен з нас вдома.

Саме тоді, коли ми зовсім випадково завітали в гості до цієї ромсько-грецької родини, вони відвантажували посортоване сміття.

Це пет-пляшки, пет-плівка, картон, а також алюмінієві бляшанки, тобто те сміття, яке можна не те щоб вигідно, а взагалі продати. За тиждень, каже пані Валентина, вони можуть відсортувати до 1 тонни сміття на вивіз, усе на місці зважують, ведуть бухгалтерію.

За весь час спілкування з нами Валентина, як справжня господиня, єдина з родини, хто відразу ж не заперечувала, аби ми її та все господарство фотографували, в якийсь момент навіть почала позувати, багато посміхалася та жартувала, паралельно, угорською мовою, повчала своїх дітей та онуків, а також варила юшку та, насамкінець, коли ми вже прощалися, заходилася підмітати подвір’я віником з гілля…

Так, це історія з життя, яка не тільки вражає та збиває з пантелику, а й змушує замислитися. В ідеалі про те, чому б не почати сортувати сміття вдома. Слабо?

 

Дмитро Тужанський, спеціально для Infopost.Media

Усі фото автора


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі