fbpx
15 Березня, 2022

Релокейт на Закарпаття: як IT-компанії допомагають працівникам переїхати через війну

Релокейт на Закарпаття: як IT-компанії допомагають працівникам переїхати через війну

Закарпатська область готова прийняти та надати необхідну інфраструктуру сотням бізнесів із різних сфер у разі необхідності їх переїзду із зони бойових дій. Обласна військова адміністрація наразі підшуковує придатні для таких потреб приміщення та розробляє програму підтримки.

Тут планують максимально спростити бізнесу процес евакуації та навіть запустили спеціальний чат-бот для подачі заявок на переїзд.

Epam Ужгород

Як стверджують в ОВА, за кілька днів з моменту створення програми отримали вже понад 500 заявок. Перші два підприємства – охоронна фірма та завод зі збірки авто вже запрацювали на новому місці.

“Із трьох підприємств, які фактично перемістили свої виробничі потужності – два на Закарпатті. Очікуємо, що найближчі дні цих підприємств буде добрий десяток. Ми над цим активно працюємо”, – зазначають в адміністрації. 

Однак для бізнес-переселенців на Закарпатті діятиме одна умова – виробничі потужності таких підприємств мають відповідати екологічним нормам і не порушувати екологічну унікальність Карпат.

За даними ОВА, найпопулярнішими галузями для підприємств, які вирішили перемістити свої виробничі потужності  бажаючих перенести свій бізнес на захід країни – у харчовій, текстильній, деревообробній та машинобудівній галузях.

IT-й кластер зміщується на Захід. EPAM

Консалтингова компанія EPAM Україна, яка займається розробкою програмного забезпечення, скористалась пропозицією Закарпатської ОВА та відкрила новий офіс в Ужгороді. Так вирішили підтримати своїх працівників, які змушені були виїхати до Західної України, пише MC Today.

Наразі в Ужгороді діє їх коворкінг на 50 місць, а також облаштовані спальні місця для тих колег і їх сімей, хто покинув своє житло у зоні бойових дій.

“Зараз сотні наших колег – вимушених переселенців на Закарпатті – зможуть користуватися новим офісом, повноцінно працювати та підтримувати економіку України у безпечніших умовах”, – сказав керівник західноукраїнської локації ЕРАМ Україна Андрій Трофімов.

Облаштувати місця для проживання працівників компанії допомогли їх колеги з угорського офісу ЕРАМ. Вони передали в Україну спальники, їжу, засоби гігієни та інше.

Релокейт працівників Astound Commerce

Ще одна IT-компанія з офісом в Ужгороді Astound Commerce перевезла велику кількість своїх працівників з півночі, півдня, центральної та східної України до Ужгорода. Деяким співробітникам допомогли переїхати до Словаччини, Болгарії, Польщі та інших країн, пише DOU.ua.

Переїзд співробітників повністю фінансує компанія, включно з бензином та житлом, як у готелях, так і в приватних квартирах/будинках. Крім того в ужгородському офісі планують проводити шкільні уроки для дітей своїх приїжджих колег. Окрема домовленість у ІТ-шників із готелями – тут їх погоджуються приймати із домашніми тваринами.

Для того, щоб уникнути проблем при переїзді в компанії розробили пам’ятки для своїх працівників. Їм рекомендують зберігати важливі документи та інструкції у вигляді друкованих копій (декількох) та як фотографії/скани у хмарному сховищі. Це можуть бути паспорти (у них слід перевірити термін придатності), свідоцтва про народження, довідки про щеплення тощо.

Також варто мати кілька SIM-карт від різних операторів мобільного зв’язку з потужними опціями для мобільного Інтернету. А ще — картки із різних банків та місячний запас готівки.

Крім цих компаній на Закарпатті розмістились ще кілька потужних офісів IT-сфери, які поки не бажають розповсюджуватись про свій переїзд. Вони мотивують це вимогами безпеки для своїх працівників. У Закарпатській ОВА також не афішують список бізнес-переселенців, поки всі процеси з переміщення не будуть налагоджені.

Раніше ми підготували матеріал, у якому розповіли про основні події двох перших днів війни в Україні. Окрему увагу приділили Закарпаттю, яке стало надійним тилом для військових та батальонів територіальної оборони. Тут щодня приймають сотні прибулих із різних регіонів країни, біженців безкоштовно годують кращі шеф-кухарі, а до плетіння маскувальних сіток долучаються навіть найменші.

 

InfoPost.Media

Фото: devby.io


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі