fbpx
02 Червня, 2022

Реекспорт зерна та енергетика: Чому Польща допомагає Україні?

Реекспорт зерна та енергетика: Чому Польща допомагає Україні?

Допомога Польщі Україні сприятиме розвитку польської економіки. Для цього Польща готова транспортувати українську пшеницю, заблоковану через російське вторгнення, на експорт з України.

Про це заявив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький під час відкриття тимчасового житла для переселенців.

Моравецький

Польща є одним із найбільших фінансових донорів для України з моменту відкритого вторгнення Росії. Однак така допомога може мати і зворотній ефект, від якого Польща теж може отримати користь.

Так, Польща виграє від угод про реекспорт українського зерна. Моравецький розповів, що польський уряд готовий долучитись до відновлення інфраструктури України та імпортувати звідси енергоносії.

“Сьогодні ми готуємо певні угоди між деякими міністерствами, які допоможуть Україні та дадуть поштовх польській економіці”, – сказав він у ході прес-конференції в Бородянці. – “Наприклад, це угоди, пов’язані з експортом української пшениці”.

За словами Моравецького Польща може стати економічним вузлом для України. Польські залізниці виграють від транспортування пшениці з України до портів на Балтійському морі. А Міністерство інфраструктури Польщі братиме участь у реконструкції доріг і залізниць в Україні.

Уряди України та Польщі також обговорили імпорт електроенергії з України. Це допомогло б надати додаткову стабільність електричній мережі Польщі та дозволило б Україні інтегрувати свою національну мережу в систему, яка використовується в Європейському Союзі.

Нагадаємо, що Україна та Польща активно працюють над проектом збільшення пропускної здатності КПП на україно-польському кордоні. Так, невдовзі мають запрацювати спільні контрольно-пропускні пости на прикордонному переході Корчова-Краковець.

 

InfoPost.Media за матеріалами Reuters, Euronews

Фото: Profimedia Images


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі